השירות לכל |

פיצוץ בין מופז ונתניהו על הגיוס; יו"ר קדימה יגיע לעצרת המחאה במוצ"ש

ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין, האשים את נתניהו ומופז ב"השתמטות ממציאת פתרון" וינאם בהפגנה שתתקיים מחר בת"א בקריאה לשוויון בנטל השירות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יו"ר קדימה, ח"כ שאול מופז, הודיע שישתתף מחר (שבת) בעצרת המחאה הקוראת לשוויון בנטל השירות ולגיוס חרדים. "חיילי וחיילות צה"ל הם בשר מבשרי", אמר מופז. "זהו מאבק משותף על עתידה וצביונה של ישראל. אגיע להפגנה כי המאבק צודק והשינוי מתבקש".

החלטתו של מופז באה בעקבות פיצוץ במגעים בינו ובין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, סביב גיבוש החלופה לחוק טל. מקורבי מופז האשימו היום את לשכת נתניהו בהפצת "מידע שקרי", כלשונם, זאת לאחר שהתפרסם כי השניים סיכמו בחשאי על הקמת שני צוותים לגיבוש נוסח מוסכם לחוק.

לפי הסיכום, הצוותים אמורים היו להשלים את עבודתם על פי דרישת מופז בתוך שבוע, אולם, בעוד שראש הממשלה השלים כבר אמש את גיבוש צוות הוועדה מטעמו, התעכב מופז להעביר את שמות חברי הוועדה מטעמו, עד שהיום בצהריים הכחיש כי סיכמו כלל על הקמת הצוותים. "לא יהיו ועדות נוספות", נמסר מלשכת מופז, "לאחר יממה של משא ומתן, התברר שראש הממשלה לא מוכן לאמץ באופן פומבי את המלצות ועדת פלסנר אלא להקים עוד ועדה. הגיע הזמן לחוקק חוק אמיתי לשוויון בנטל, אין מקום לעוד ועדה".

נתניהו הודיע למופז אמש כי בהרכב הצוות מטעמו יכהנו השרים משה יעלון ויוסי פלד, וראש המועצה לביטחון לאומי יעקב עמידרור. "בוא נעשה יחד היסטוריה", אמר נתניהו. "חברי הצוות שמיניתי היו רוב ימיהם לובשי מדים ואני מאמין שיוכלו להוביל את השינוי".

ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין, האשים היום את ראש הממשלה נתניהו והשר מופז ב"השתמטות ממציאת פתרון". בדברים שפרסם לקראת ההפגנה למען שוויון בנטל שתתקיים מחר בערב בתל אביב, בה הוא צפוי לנאום, אמר דיסקין כי "פראיירים אינם אלו שמשרתים את המדינה, פראיירים הם אלו שאינם מבינים את כוחו האמיתי של הציבור מול נבחריו, ומאפשרים להם להשתמט ממציאת פתרון לסוגיה מהותית, ערכית וקריטית זו". לצדו צפויים לשאת מחר דברים בהפגנה גם יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי, ויועץ התקשורת לשעבר של ראש הממשלה, יועז הנדל. 

ח"כ הכנסת שלמה מולה מקדימה אמר בתגובה כי "לאור הודעת ראש הממשלה על הקמת צוות הכנה למריחת העקרונות שניסח פלסנר על שאול מופז להתפטר ממשלת 'המרחיה-בריחה' שמעדיפה משתמטים טפילים". ח"כ נינו אבסדזה מקדימה אמרה כי גם היא מצפה שמופז יודיע על יציאת קדימה מהקואליציה.

ממטה המאבק למען השוויון בנטל נמסר בתגובה להחלטתו של מופז כי הם "מברכים את שאול מופז על בואו לעצרת. מופז, יחד עם כל הפוליטיקאים ועם ישראל מוזמנים להיות חלק מהקהל בעצרת. אנחנו מזכירים לכולם, שאנחנו לא פרייארים ולא יקנו אותנו בהצהרות-רק במעשים. אם לא תבוא רק לפוטו אפ, ולא תזגזג – נכבד את המהלך. אבל הקריאה החשובה היא לציבור-אתם רואים מה הלחץ הציבורי עושה, הסיכוי היחידי שלא יהיה חוק טל 2 הוא אם העצרת תהיה מלאה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ