ראש מועצת רמת נגב נגד עיר האוהלים: יש מספיק מקום במתקנים הקיימים

שמוליק ריפמן שיגר מכתב לראש הממשלה, בו טען כי הקמת מתקן הכליאה בתחומי המועצה תהיה טעות. ריפמן מאשים גם כי המתקן יהיה מסוכן לחיי אדם

יניר יגנה
יניר יגנה

ראש המועצה האזורית רמת נגב, שמוליק ריפמן, ממשיך במאבק למניעת אכלוס עיר האוהלים למסתננים ומהגרי עבודה בשטח המועצה. במכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, תוקף ריפמן את ההחלטה להמשיך את העבודות. "בחודש האחרון הוקמה על פי הוראתך ובניגוד גמור לכל היגיון, עיר אוהלים באזור קציעות, שאמורה לשמש מקום משכן לכ-4,000 מסתננים ומהגרי עבודה. בעבר, תמכנו - אני כראש מועצת רמת הנגב ותושבי המועצה - בהקמת מתקן הקבע בתחומי המועצה, מתוך הבנה לצרכיה הלאומיים של מדינת ישראל בתהליך ההתמודדות עם סוגיית שטף המסתננים ומהגרי העבודה. אולם, לאחר שנרתמנו לסייע ועודנו מסייעים בהקמת מתקן הקבע, בחרה המדינה לזרות חול בעינינו ולהקים פרויקט מיותר, הזוי ונורא, שפגיעתו בערך חיי האדם ברורה ומובהקת", כתב ריפמן לראש הממשלה. 

ריפמן תוקף במכתבו גם התנאים הבלתי האנושיים לטענתו, שיהיו למסתננים במתקן החדש. "אכלוסה של עיר האוהלים בתנאים אלה, בהם לשוהים במתקן לא יסופקו חשמל, מים, ביוב ועוד, תהווה בכייה לדורות ותביא לפגיעה משמעותית בחיי אדם, לצד הפגיעה במאמצי הפיתוח של חבל ניצנה, גרימת נזק ברמה הלאומית והבינלאומית והפיכתנו למדינה שבה חיי אדם מאבדים מערכם".

ריפמן טוען שהנתונים שמציגים הגורמים הרלוונטיים לממשלה אינם מדויקים. לדבריו, למרות שהמדינה טוענת כי מדי חודש נכנסים לישראל כ-2,000 מסתננים ומהגרי עבודה, הרי שבחודש יוני 2012 נכנסו לישראל רק 930 מסתננים. על פי הנתונים שמציג ריפמן במכתבו, יש מקום לקלוט את המסתננים במחנות הקיימים, ואין צורך בהקמת המתקן החדש. "בסהרונים קיימים כיום 1,700 מקומות פנויים, ובעוד כחודש צפויים להתווסף 1,000 מקומות נוספים. בכלא קציעות קיימים כ-2,000 מקומות פנויים. בסה"כ יש כרגע כ 4,000 מקומות פנויים, ואכלוסה של עיר האוהלים מיותר לחלוטין", קובע ראש המועצה.

מתקן הכליאה למסתננים בקציעותצילום: אליהו הרשקוביץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ