לאחר 30 שנה, העלייה המאורגנת מאתיופיה צפויה להסתיים במארס 2014

הממשלה אישרה היום להאיץ את קצב העלאת 2,000 בני הפלשמורה שנותרו במחנות מעבר במדינה. לצורך כך, ייפתח מחדש מרכז קליטה ליד שדרות

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

הממשלה החליטה היום (ראשון) על האצת קצב העלאת בני הפלשמורה מאתיופיה לישראל. על פי ההחלטה, שהתקבלה בישיבת הממשלה, 2,000 המועמדים לעלייה שנותרו באתיופיה יועלו עד לאחרון שבהם עד סוף מארס 2014. על פי הסיכום בין הממשלה לבין הארגונים התומכים בעלייה, בכך תגיע לקצה העלייה המאורגנת מאתיופיה, לאחר 30 שנה.

לפני שנתיים, אחרי מסכת לחצים מצד ארגונים ישראליים ואמריקאיים שתומכים בהעלאת הפלשמורה, סוכם על בחינת זכאותם לעלייה של כ-8,000 בני הפלשמורה שנותרו במחנות מעבר באתיופיה. לאחר בחינה, אושרה זכאותם של כ-6,000 איש, מתוכם הועלו עד היום כ-4,000.

הפגנת בני פלשמורה בירושלים למען העלאת קרוביהםצילום: דניאל בר און

בוועד הישראלי למען שארית יהודי אתיופיה מתחו בחודשים האחרונים ביקורת על הממשלה בנוגע לקצב העלייה. במקום הקצב המקורי, שעמד על כ-250 איש בחודש, ירד הקצב לבין 110 ל-170 עולים חדשים בחודש. בפברואר האחרון קיימה ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות של הכנסת דיון על כך, וחברי הכנסת מתחו ביקורת על הממשלה בעניין זה.

בעקבות כך החליטה היום הממשלה על הגברת הקצב. כדי לאפשר זאת ייפתח מחדש בספטמבר מרכז הקליטה באבים שליד שדרות, בעלות של 17 מיליוני שקלים. "עלינו לפעול להבאת כל בני הפלשמורה לישראל ולסגור את מחנה העולים בגונדר מוקדם ככל האפשר", אמר מנכ"ל משרד הראש הממשלה, הראל לוקר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ