רה"מ הורה לזרז את בניית הגדר עם מצרים ומתקן השהייה

בדיון שנערך בלשכת נתניהו פורסמו נתונים לפיהם בניית הגדר תושלם בתחילת 2013. ביוני חלה ירידה של 50% במספר המסתננים החוצים את הגבול

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

בדיון שכונס הערב (ראשון) בלשכת ראש הממשלה בנושא ההגירה הבלתי חוקית מאפריקה, עדכנו נציגי משרד הביטחון על התקדמות בבניית מתקן השהייה הקבוע למהגרים בדרום. על פי הנתונים שהוצגו, במהלך יוני התווספו 4,000 מקומות שהיה במתקן, ועד סוף 2012 הוא יוכל לקלוט כ-12,000 בני אדם.

נציגי משרד הביטחון האחראיים על הקמת הגדר בגבול מצרים מסרו כי בנייתה מתקדמת בקצב מואץ, וכי עד חודש אוקטובר יושלם כל התוואי מלבד 14 ק"מ באזור הסמוך לאילת. קטע גבול זה יושלם עד תחילת 2013.

ראש הממשלה נתניהו אמר כי "המטרה היא להפוך את התמונה, ולנקוט את כל הפעולות שיביאו לכך שמספר המהגרים הבלתי חוקיים שיוצאים מישראל יהיה גדול ממספר הנכנסים לישראל". לדבריו, "יש לזרז את כל הפעולות בהקשר הזה".

נציגי משרד החוץ עדכנו עוד כי במגעים שהתקיימו בשבוע שעבר עם נציבות האו"ם לפליטים בז'נווה הובהר כי אין אפשרות להחזיר מהגרים מאריתראה בחזרה לארצם וזאת בשל סכנה לחייהם. נציגי משרד החוץ עדכנו את נתניהו כי אף אחת מהמדינות הרבות בהן נמצאים מהגרים אריתראים אינה מחזירה אותם לארצם.

משרד הפנים הציג בישיבה נתונים עדכניים לגבי מספר המהגרים שחצו את הגבול במהלך יוני. מהנתונים עולה כי היתה ירידה של 50% במספר המסתננים שחצו את הגבול – 928 בני אדם במהלך יוני, לעומת 2,031 במאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ