הרב הראשי של רעננה נגד ההומואים: "מרעילים את הציבור"

על רקע אירוע הגאווה שהתקיים בסופ"ש בצניעות בעיר, השר לשעבר יצחק פרץ פרסם מכתב בבתי הכנסת נגד חברי הקהילה ש"פוגעים במעשיהם במוסר"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

לאחר לא מעט דיונים ופשרות, ביום שישי האחרון התקיים אירוע הגאווה ברעננה שאליו הגיעו כ-200 משתתפים. למרות שהוחלט על אירוע צנוע ותחום, ללא מצעד, יש עדיין מי שהתנגדו להתכנסות. יצחק פרץ, ח"כ ושר מטעם מפלגת ש"ס בעבר המכהן כיום כרבה הראשי של רעננה, הפיץ ביום רביעי מכתב לבתי הכנסת בעיר בו יצא בחריפות נגד הקהילה ההומו-לסבית "הכופה על הציבור נורמות חיים פסולות ומעוותות", לדבריו.

"לא די שאינם מתביישים במעשיהם הפוגעים ביסודות המוסר האנושי", כתב פרץ במכתבו, "אלא עוד מתגאים בהם והופכים אותם לדגל המתנוסס בראש כל חוצות ובכך הם מרעילים את האווירה הציבורית ומשפיעים לרעה על הנוער היקר שלנו". הרב אף השווה הומוסקסואלים למסוממים כשכתב: "אפשר ומחר יצאו נרקומנים בסיסמה "מצעד התהילה" כלום גם אז יצאו לקראתם מתוך פתיחות, סובלנות ופלורליזם?".

כמה מתושבי רעננה ביקשו לערוך הפגנות נגד בשעת אירוע הגאווה, אך הרב פרץ ביקש להימנע מכך, בטענה שכל מעשה שכזה רק יחזק את "המגמות השליליות". עוד ציין כי השתתפות בהתכנסות מתוך סקרנות בלבד פסולה אף היא שכן "כל הנוטל חלק כלשהו במפגן פסול זה הוא בעצם מעודד, מחזק ומלהיב מגמות פסולות".

בתגובה לדברי הרב פרץ אמר ל"הארץ" יו"ר עמותת שישה צבעים, ברוך אורן כי "נשמע שהבורות והשנאה שבדברי הרב גוזרות על חבריו לשקר ולהתחבא בארונות".

שי אבן, חבר מועצת העיר מטעם מרצ אמר כי ״דבריו של הרב פרץ נעים בציר שבין ההזוי למסוכן. מי שמגדף ככה קהילות בעיר לא ראוי להיות במשרה ציבורית, ואני מצפה מראש העיר שגם נכח באירוע לגנות את פרץ ולהראות לו את הדרך הביתה״. גם אלעד וולף מעמותת ישראל חופשית, קרא לעיריית רעננה להפסיק את העסקתו של הרב. "הצהרותיו של מי שנהנה ממשכורת על ידי משלם המסים מוכיחות כי הריקבון ממשיך להציף את העיר שהייתה סמל לפלורליזם. מתחת לפני השטח קמים להם גורמים קיצוניים וחשוכים המנסים להעלים קהילות ואוכלוסיות מן העיר בשם הפרימיטיביות".

מעיריית רעננה נמסר כי נוכח פרסום תוכן המכתב תישקל פנייה ישירות לרב. ראש העירייה נחום חופרי, שספג גם הוא ביקורת לאחר שדרש לשמור על האירוע מצומצם אמר בתגובה למכתב כי הוא "מאמין בדו קיום ובסובלנות בין המגזרים השונים המתגוררים ופועלים ברעננה, ומתנגד לכל אמירה העלולה לפגוע באחד מהם".

הרב פרץ אמר בתגובה ל"הארץ" כי דבריו במכתב הם "רכים" כלשונו והוא אינו חוזר בו. לדבריו, "תורת ישראל קובעת אמות מידה של מוסר כגון לא תרצח, לא תגנוב, לא תנאף... תורת ישראל קבעה שהמעשים הפסולים הם אסורים וזה יותר חמור מלהיות נרקומן. להיות נרקומן זה גם מעשה פסול אבל המעשים שהם עושים שהם מניפים אותם כדגל בראש חוצות הם אסורים. קיים איסור חמור בתורת ישראל לגבר להיות עם גבר, כשם שזה איסור חמור שאישה תהיה עם אישה. הם למעשה כופים את הציבור אמות מוסר מעוותות. איש לא מפריע להם לעשות בביתם כרצונם. בזה שהם עושים מצעד או מפגן כזה, הם כופים ומשפיעים על הנוער שהולך ומתקלקל כתוצאה ממה שהוא רואה וזה חמור מאוד".

לעניין האמירה כי "כל מי שנוטל חלק במפגן מעודד מגמות פסולות" והעובדה כי ראש העיר השתתף במפגן, פרץ חזר והדגיש כי " כל מי שמשתתף, בין אם הוא שר או ראש עיר מעודד ומחזק נורמות פסולות". באשר לתגובתו של ראש העיר כי הוא מתנגד לאמירות שעלולות לפגוע במגזר כזה או אחר בעיר, אמר פרץ: "לא ראש העיר ולא ראש הממשלה קובעים אמות מידה של מוסר, תורת ישראל מחייבת אותי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ