שלושה חופי רחצה מרכזיים בתל אביב נסגרו בעקבות זיהום

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

שלושה חופי רחצה בתל אביב נסגרו אתמול עקב זיהום שהתגלה בהם. הרחצה בשלושת החופים פרישמן, החוף הנפרד, ומציצים, נאסרה עד להודעה חדשה, כך הודיע אתמול משרד החופים. זאת, לאחר שזיהום התגלה בחופים אלה במהלך בדיקות שגרתיות שבוצעו במקום.

לא מדובר בפעם הראשונה שחוף מרכזי בתל אביב סגור למתרחצים בעונה הנוכחית. תחילת חודש יוני הודיעה עיריית תל אביב כי מחצית מחופיה ייסגרו לרחצה, וזאת בשל דרישת המצילים לכבד את הסכמי השכר שנחתמו עמם בשנת 2007, ולצמצם את שעות העסקתם.

לבסוף, לאור התנגדות של משרד הפנים לאשר את בקשת העירייה לסגירתם המוחלטת של כמחצית מחופי הרחצה, הוחלט על הפעלת חופים אלה באופן מצומצם בסופי שבוע.

למעשה, נפתחו החופים לרחצה בשלוש שעות איחור - בשעה 10 בבוקר ולא בשעה שבע, כפי שהיה נהוג עד לסכסוך שהתגלה בין המצילים לעירייה.

גם בעת פתיחת עונת הרחצה בחודש אפריל השנה, הורה משרד הפנים שלא לפתוח את חוף גורדון בתל אביב לרחצה מחשש לזיהום.

החוף היה סגור במשך יותר מארבעה חודשים ובמשך כל תקופת החורף האחרונה, וזאת בשל דו"ח של משרד הבריאות שהתריע על הזיהום והורה לעיריית תל אביב לאתר ולטפל במקורו.

המשרד הזהיר את הציבור מרחצה בחוף, ודיווח שכתם ביוב נצפה במי הים. בפעמים הקודמות נסגר החוף בשל גילוי חיידקים צואתיים במים. הרשויות השונות העריכו שמקור הזיהום הוא צינור ניקוז הנשפך לים בקצה החוף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ