הרב עמאר: רעידת האדמה קרתה בגלל הניסיון לגייס חרדים

הרב הראשי לישראל יצא נגד היוזמות האחרונות הקוראות לגיוס בני הישיבות. "חושבים שהם משתמטים, שינסו כל הגיבורים לשבת ללמוד שבוע אחד כל היום"

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

הרב הראשי לישראל, שלמה עמאר, אמר היום (רביעי) בראיון לתחנת הרדיו "קול ברמה" דברים חמורים על היוזמות לגייס בחורי ישיבות. "זה שמתעוררת קטגוריה נגד תורה ולומדיה, זה שמתעוררות מחלוקות בתוך עם ישראל, זה שגורר חלילה להסתה ושנאה - זה דבר חמור ביותר. בפרט בימי בין המצרים. הלא תראו, עוד לא עבר זמן מאז שהתחילה הסערה לגדול, ואתמול אמרו לנו שהיתה רעידת אדמה בישראל, בדרגה גבוהה רחמנא ליצלן. מהשנאה צריכים לפחד, מהמחלוקת צריכים לפחד, על התורה אין מה לפחד, על לומדי התורה אין מה לפחד. צריכים לפחד מהשבתת האחדות", אמר הרב עמאר.

הרב הראשי גם יצא נגד מי שמדברים בשם השוויון ואמר כי "כל זה הבל ורעות רוח, אחיזת עיניים ותו לא. רק אחיזת עיניים, שקר וכזב, אדרבה מה שראינו זה כמה שנים, היו גדולי התורה שנתנו ידם, כמו הגאון רבי אהרן לייב שטיינמן שיחיה (כיום מנהיג הציבור החרדי ליטאי; י"א), שהוא נתן רשות להקים את הנח"ל (החרדי, בשנות ה-90; י"א) וטעמו ונימוקו עמו ומאז פתחו עוד דברים אבל זה הולך טיפין-טיפין. יש נח"ל יש שח"ר ויש עוד תוכניות זה הולך יפה ומתפתח יפה".

הרב עמאר (במרכז) בפגישה עם הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי והרב מצגרצילום: אמיל סלמן

על בחורי הישיבות אמר הרב עמאר, "חושבים שהם משתמטים, שינסו כל הגיבורים לשבת ללמוד שבוע אחד כל היום, ויראו מהו הקושי האמיתי. שיעמלו עמלה של תורה ויראו כמה אומץ ועוז רוח, כמה גבורת נפש צריך לזה", אמר הרב.

ביום שני הורגשה רעידת אדמה בעוצמה של 5.7 דרומית מזרחית לרודוס ובאזורים שונים בישראל. מוקד הרעש התרחש 570 ק"מ מצפון מערב לישראל. לא דווח על נזק או נפגעים. מהמכון הגיאופיסי בלוד נמסר כי "בשעה 16:55 התרחשה רעידת אדמה במגניטודה של 5.7 באזור הים התיכון דרומית מזרחית לרודוס. "הרעידה התרחשה בעומק של 50 קילומטרים והורגשה במספר ישובים ובהם תל אביב, ירושלים ועפולה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ