צעירים חסרי חיים: וידויה של קרייריסטית בת 22

אמריקאית צעירה הצליחה להרתיח רבים כשהתלוננה על "משבר רבע החיים": יש לה הכול – עבודה נחשקת, משכורת גבוהה ומכונית – אבל אין לה נעורים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים40
הארץ

טיילור קוֹטר היא אמריקאית בת 22. לפני כחודשיים סיימה את לימודיה בקולג', ובניגוד לנבואות הזעם של מרציה בבית הספר לעיתונות באוניברסיטת נורת' איסטרן, מצאה מיד עבודה עיתונאית טובה באתר מקבוצת וושינגטון פוסט. מאז מצאה דירה וקנתה מכונית, חיה ברווחה ומצפה לקריירה מבטיחה בתחומה. ואז הגיע משבר רבע החיים.

בגוף ראשון בהפינגטון פוסט, התוודתה טיילור שהיא לא בדיוק מאושרת. בגיל הצעיר שבו ציפתה לחיות את חיי המאבק הזוהר ששל גיבורות "סקס והעיר הגדולה" ו"גירלז" - היא דילגה על החוויות "מעצבות האישיות" האלה, כדבריה, הישר לקריירה מקובעת וידועה. החיים הבוגרים, היא כותבת, קפצו עליה מהר מדי:

"מה עם החיים של עשרה-סנט-למילה שתמיד רציתי? מה עם ניו יורק סיטי? ומה עם עבודת הפרילנס, שרבוט רשימות לעיתונים והרפתקות אורבניות? מה עם המאבקים שאני רואה ב'גירלז' והאגדות על חוב אשראי ואטריות ראמן לארוחת ערב? האין אלה הדברים שבאמת עושים אותך לבת 22? (...) מאמרה של אן-מארי סלוטר באטלנטיק, "למה נשים עדיין לא יכולות גם וגם", צוטט ודובר עד מיאוס. אבל כל מה שעבר לי בראש זה שאני בת 22 וכבר עכשיו נדרשתי לעשות החלטות מגדירות-חיים. בחרתי את הדרך של עבודה במשרה מלאה וחיים בוגרים. ויתרתי על ההרפתקאות, על החופש, על הנעורים. תשכחו מקריירה לעומת אמהות: כבר עכשיו אני לא יכולה גם וגם".

כוכבות הסדרה "בנות"

את המאמר פרסמה קוטר במסגרת פרויקט "משבר רבע החיים" שיזם הפינגטון פוסט. מושג שנולד לפני כשנה בעקבות מחקר של פסיכולוגים בריטיים. "משבר רבע החיים: צעירים, חסרי ביטחון ומדוכאים", על התופעה. "זו אמורה להיות תקופה של הזדמנות והרפתקה, לפני שהמשכנתה וחיי הנישואים גובים את מחירם. אבל נוכח מאמצי ההתמודדות עם חרדות סביב עבודה, אבטלה, חוב ויחסים, הרבה מבוגרים צעירים חווים 'משבר רבע החיים'".

קוראים חדי עין ודאי שמו לב שרשימתה של טיילור קוטר נופלת לקטגוריה "צרות של עשירים". זה פחות או יותר גם מה שחושב כתב "גוקר" . ארסי במיוחד, נולאן מבקר את קוטר בחריפות. "בואי אגיד לך משהו מניסיוני, טיילור", הוא כותב, "החלק הכי גרוע זה כשלא משלמים לך על מאמר". מה שעושה אותך בת 22, עונה לה נולאן, הוא: "א) לבנות את חייך בהשראת דמויות מ'גירלז' בדיוק כמו שעשה דור קודם עם דמויות מ'סקס והעיר הגדולה', ובו זמנית לשאת בתוכך את האמונה שהעומק של ראיית העולם שלך וטבעך האמנותי הופכים אותך עליונה לאין שיעור על פני אנשים שבוחרים במשהו בזוי כדמות טלוויזיה כדי לשמש להם מודל ב) לכתוב באינטרנט מאמרים בגוף ראשון שיום אחד יגעילו אותך. טיילור קוטר, תירגעי: את בת 22".

כצפוי, רוב התגובות למאמר של נולאן אמצו את גישתו ופסלו את טרוניותיה המציקות של ילדת הפלא, אבל היו גם כמה אמיצים שהעזו להתייצב לצידה. "קל לצחוק עליה, והיא באמת נאיבית כמו שבחורה בגילה אמורה להיות", כתבה קוראת שיצאה להגנתה של קוטר, "אבל בני 20 ומשהו שהצליחו לנצח את הסטטיסטיקה ולמצוא משרה טובה ניצבים בפני בעיה אמיתית – הם מבודדים מבחינה חברתית". הקוראת הודתה שגם היא נחתה ברכות לתוך חייה הבוגרים וסיפרה: "אם אני רוצה חברה, אני צריכה להעמיד פנים שאני ענייה. וכשאני רוצה ליהנות מפירות מאמציי וממזלי הטוב, אני צריכה לעשות את זה לבד".  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ