סילמן עדיין בסכנת חיים, סובל מכוויות ב-94% מגופו

המפגין שהצית עצמו סובל מכוויות בדרגה 2 ו-3, החמורה ביותר. הוא מאושפז בטיפול נמרץ כשהוא מורדם ומונשם, מכיוון שלא היה מקום ביחידה לכוויות

דן אבן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דן אבן

משה סילמן, שהצית עצמו אמש (שבת) בהפגנת המחאה החברתית, מאושפז במצב קשה ביחידה לטיפול נמרץ כללי במרכז הרפואי שיבא, ונכון לעתה עדיין נשקפת סכנה לחייו. סילמן יועבר רק בהמשך היום ליחידת הכוויות הייעודית בשיבא, מכיוון שלא היו בה מיטות פנויות.

ד"ר יוסי חייק, מנהל יחידת הכוויות בשיבא, מסר כי "הוא סובל מכוויות ב-94% משטח גופו, רובן בדרגה 2 ובדרגה 3 שהיא החמורה ביותר, באופן שמערב את מלוא עובי העור". נכון לעתה טרם זוהו פגיעות באיבריו הפנימיים, אולם חייק מבהיר כי "כוויות בדרגה שכזו עלולות לפגוע בהמשך במערכות כמו הלב, הריאות, מעיים, כליות וכבד". הוא הוסיף כי במהלך היום יועבר סילמן למחלקה, לאחר שיפונה אחד המטופלים שנמצא במצב טוב יותר.

סילמן מורדם ומונשם מאז פונה אתמול לבית החולים איכילוב, משם הועבר לאחר חצות לשיבא. לדברי חייק, "בשעות הראשונות הוא דיבר, אך אם לא היה מורדם ועובר החייאה, הוא היה נפטר תוך שעות ספורות". טרם ניתן לחזות כמה זמן ישהה סילמן בהרדמה, ולדברי חייק, "המצב הנוכחי עשוי להימשך ימים. אם הוא ישרוד את הפגיעה, נכונים לו שבעה עד תשעה חודשי אשפוז".

נכון לעתה מטופל סילמן בחבישות לטיפול בעורו וב"החייאת נוזלים": עירוי במינונים גבוהים של 30 עד 40 ליטר נוזלים ליממה. בהמשך, במידה ומצבו יתייצב, תישקל האפשרות לטפל בו בהשתלת עור, אולם "רוב העור שלו סובל מכוויות, ואין לו כמעט אחוזי עור תקין לצורך השתלה עצמית. תחילה צריך לייצב את מצבו".

בהמשך היום צפוי סילמן לעבור מהיחידה לטיפול נמרץ כללי ליחידת הכוויות הייעודית בשיבא, היחידה בישראל המטפלת בנפגעי כוויות בתנאי טיפול נמרץ, המהווה חלק מהמחלקה לכירורגיה פלסטית. לדברי חייק, "זה מקרה קשה, וצר לי על הדרך שבה בחר הפצוע להצית את עצמו. מוכרים לנו מקרים דומים של נפגעים עם כוויות מפושטות, ובמקרים מסוימים אנו מצליחים להציל את חייהם".

עוד בנושא: מפגין הצית עצמו במהלך הפגנה בתל אביב | שנה למחאה: אלפים הפגינו בכמה מוקדים בארץ | בין תוניסיה לישראל: הטרגדיה האישית שהופכת לסמל המחאה | שנה למחאה: ציון לא מספיק ליישום דו"ח טרכטנברג | עצה מ"דני האדום": "התאחדו ורוצו לכנסת" | הרוסים אומרים "דא" למחאה החברתית | להסתכל למחאה החברתית בעיניים

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ