פרס: הפטור לחרדים הגיע ל"מספרים בלתי-אפשריים"

בפגישה עם הרב הראשי שלמה עמאר, קרא הנשיא לחלוקה שוויונית יותר של הנטל הביטחוני. תלמידי בתי הספר של "העדה החרדית" יפגינו היום נגד גיוס

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

נשיא המדינה, שמעון פרס, אמר אתמול (ראשון) כי מספר החרדים הזוכים לפטור משירות צבאי "הגיע למספרים בלתי-אפשריים", וקרא לחלוקה שוויונית יותר של הנטל הביטחוני. בפגישה עם הרב הראשי לישראל, שלמה עמאר, קרא הנשיא עם זאת לנהל את הדיון על החלוקה בנטל "ללא הקצנות משום סוג שהוא במאמץ עליון באמת למצוא פתרון נכון".

היום לפנות ערב תתקיים בירושלים הפגנה המונית של ילדים ממוסדות החינוך של הפלג הקנאי "העדה החרדית". דוברי העצרת אמרו כי לאחריה "יצעדו הילדים אזוקים באלפיהם ברחובות ירושלים, להמחיש לכלל הציבור את עוצמתה של הגזירה הנוראה שאליה נקלעה היהדות החרדית".

מהצד השני של הקשת החרדית, הוקם אתמול בירושלים מאהל מחאה של חרדים יוצאי צבא מתנועת "טוב", המבקשת לייצג את המחנה המתון. גם "טוב", שבימים כתיקונם היא אופוזיציה לממסד החרדי, הצטרפה אתמול לקו החרדי הרשמי וקוראת שלא לחוקק חוק שיביא לגיוס בכפייה.

פרס והרב הראשי עמאר בפגישתם במשכן הנשיאצילום: מארק ניימן / לע"מ

על רקע הדברים הללו, הרב עמאר יזם את הפגישה עם פרס וביקש מהנשיא לצאת יחד עמו בקריאה משותפת "שלא יתפלג העם" סביב סוגיית גיוס החרדים. הוא ציין כי יש שני צדדים למחלוקת על גיוס בחורי הישיבות: לצד "הרגשת קיפוח" של החיילים והוריהם, "מצד שני יש בני הישיבות, אלה שממיתים עצמם באוהלה של תורה, שהם ממשיכים לשמור על הקיום של העם שלנו כעם ישראל, עם יהודי, לשמור על התורה שהיא שעמדה לאבותינו ולנו בכול דוד ודור וצריכים גם הם לתת להם הרגשה שהם לא משתמטים, הם עובדים עבודה קשה עם התורה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ