חברת החשמל הבטיחה, אך צרכנים שחסכו חשמל ביוני לא מקבלים הנחה

181 אלף נרשמו למבצע "חסכת הרווחת" אולם החשבונות מבוססים על הערכת הצריכה של השנה שעברה. החברה בתגובה: "נעשה חשבון מתוקן"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

רשות החשמל הודיעה אתמול (חמישי) שהסתיימה השבוע ההרשמה למבצע "חסכת הרווחת", שמבטיח לכאורה הנחה של עד 20% בתעריף החשמל לחוסכים בצריכתו בקיץ. אבל יחד עם זאת, חברת החשמל שולחת לנרשמי המבצע, חשבונות שבהן היא עושה הערכות צריכת חשמל לפי הצריכה בשנה שעברה. כך, אף שחברת החשמל מבטיחה תמריץ לצרכן החוסך, היא אינה קוראת את המונה שלו וגם אם הצרכן חסך, הוא אינו מקבל הנחה.

המבצע אושר במארס האחרון ונרשמו לו 181 אלף צרכנים. הוא מתייחס לקיץ, יוני עד ספטמבר, שבו כל צרכן שיפחית מצריכת החשמל שלו 20%-15%, ביחס לאותה תקופה אשתקד, הוא יקבל הנחה של 10% בתעריף החשמל לאותם חודשים. הפחתת הצריכה בין 20% ל-30% תעניק הנחה בגובה 20%.

בימים אלה קיבלו צרכנים רבים את חשבון החשמל שלהם המתייחס לתקופת מאי-יוני. המבצע "חסכת הרווחת" מתייחס גם לתקופת יוני ולכן ציפו שחיסכון בצריכה יביא להנחה המגולמת בחשבון. עמיר פינק מהיישוב צור הדסה נרשם במאי, וקיבל חשבון מבוסס על הצריכה בשנה שעברה.

מסיבת עיתונאים של חברת החשמלצילום: ניר קידר

הוא התקשר לחברת החשמל, ושם נאמר לו שהוא "יכול למסור קריאת מונה והם יערכו חישוב מסכם בספטמבר. הממונה אמר לי שמדובר בפאשלה רצינית. אלה הימים הכי חמים בשנה, מתחננים שנפחית את הצריכה, ובמקביל עובדים עלינו בעיניים. אין לחברת החשמל דרך לדעת אם חסכתי בלי לקרוא את המונים".

לפי תנאי המבצע, הפחתה של יותר מ-30% אינה מזכה בהנחה נוספת. בבירור שערך פינק עם חברת החשמל נמסר לו כי "החברה לא רוצה לצאת פראיירית במקרה שהמשפחה שהתה בחו"ל, ובאופן טבעי יורדת צריכת החשמל".

מחברת החשמל נמסר: "בחשבון החשמל לפי הערכת צריכה מודפסות הודעות שהצרכן מתבקש למסור לחברה את מצב המונה. במקרים אלה נעשה לצרכן חשבון מתוקן. בהתאם להחלטת הרשות, הזיכוי בגין ההנחה ייכלל בסוף תקופת ההסדר, בחשבונות דצמבר 2012 וינואר 2013, בתוספת ריבית שתחושב מ-1.10.12".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ