הסתה נגד דפני ליף: "דמו של משה סילמן על ראשה"

מפעילי הדף "השמאל הקיצוני סכנה לישראל" ברשת הפייסבוק הפיצו תמונה של ליף, שבה נכתב "רוצחת". ליף מתכוונת להתלונן למשטרה: "זה מפחיד"

אילן ליאור
אילן ליאור
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אילן ליאור
אילן ליאור

הסתה נגד יוזמת המחאה החברתית, דפני ליף, ברשת הפייסבוק. מפעילי דף ברשת החברתית בכותרת "השמאל הקיצוני סכנה לישראל", העלו היום הודעה הכוללת את תמונתה של ליף כשעליה הכיתוב "הרוצחת" בצבע אדום, ומתחת הכיתוב "דמו של משה סילמן על ראשה של דפני ליף".

"דפני ליף הסיתה אנשים שיפגינו באותה השיטה הערבית שבה מוחמד בועזיזי הצית עצמו מול בניין הממשל בתוניס. משה סילמן בן 57 מחיפה אשר הושפע מהסתה זו של כת השמאל הצית עצמו גם והשבוע מת מפצעו", נכתב בהודעה, שזכתה לעשרות "לייקים", שיתופים ותגובות אוהדות. חלק מהמגיבים קראו לפגוע בליף ובשותפיה למחאה. כמה שעות לאחר הפרסום, הוסרה ההודעה מהרשת.

ליף אינה היחידה על הכוונת של מפעילי הדף, שזכה מאז הקמתו לפני כחודש ל-1,200 "לייקים". לעתים תדירות מפרסמים המפעילים תמונות של פעילי שמאל בכותרת "הכר את הבוגד", ומספרים כביכול על מעשיהם. "שתפו את התמונה ועזרו לנו לחשוף את מעשיהם של השמאל הבוגדני", כתבו מעל אחת ההודעות האלה.

הודעת ההסתה נגד דפני ליף ברשת הפייסבוק

גם את משה סילמן השמיצו בהודעה ארוכה. בהודעה נוספת שהעלו היום נכתב: "היום מסתבר שג'יימס הולמס מקולרדו, אשר רצח 12 איש ופצע עשרות אחרים במהלך הקרנת הסרט האביר האפל, היה פעיל בולט ב'מחאה החברתית' של סן דייגו ואף נעצר בעבר. אז רק שתדעו שיש סבירות לא קטנה שמכל 'יפי הנפש' הללו מרוטשילד עוד עלול לצאת רוצח ההמונים הבא".

ליף כתבה בערב בעמוד הפייסבוק שלה: "הסתה קשה מאוד ברשת נגדי. חושבת מה לעשות. האמת, קצת מפחדת". היא קיבלה מאות תגובות חיוביות וחיזוקים. בשיחה עם "הארץ" אמרה כי בכוונתה להגיש תלונה למשטרה. "אני פשוט בהלם מכמות הרעל שאנשים זורעים. אני לא יודעת מי הבן אדם או הקבוצה שהקימו את הדף הזה והחליטו לכתוב את התועבה הזו. בלי שום ספק זה לשון הרע ובלי שום ספק זו הסתה. התגובות ממש מזעזעות. אבל אם אנשים היו משקיעים את האנרגיה הזאת ואת המשאבים בדברים פרודוקטיביים אולי היינו במקום אחר עכשיו כמדינה". לדבריה, אין לה כל הערכה מי עומד מאחורי הדברים.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ