בנתיבות דורשים אוטובוס ישיר לסורוקה ולאוניברסיטה

3,500 תושבים חתמו על עצומה המבקשת שקווי האוטובוס יגיעו גם למקומות מרכזיים בב"ש. "לתושבים נגרם סבל ובזבוז כסף וזמן יקר", הם אומרים

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

לאחר שהצליחו לשכנע את משרד התחבורה להשיק קו אוטובוס מהיר מנתיבות לתל אביב, החליטו חברי פורום מרכז צעירים בעיר לצאת למאבק נוסף, בדרישה שקו האוטובוס בין באר שבע לנתיבות יוריד נוסעים לא רק בתחנה המרכזית אלא גם סמוך לבית החולים סורוקה ולאוניברסיטת בן גוריון.


“סטודנטים ותושבים רבים מנתיבות שעובדים ולומדים בבאר שבע לא מקבלים מענה מיטבי לתחבורה מהירה ויעילה למקום עבודתם ו/או לימודיהם, על אף שמדובר במרחק נסיעה של כשלושים ק”מ בלבד”, אמרו חברי הפורום. “אנו מעוניינים להביא לכך שקווי האוטובוס מהעיר ואליה יגיעו בדרכם גם לתחנות מרכזיות דוגמת בית החולים סורוקה, אוניברסיטת בן גוריון, מכללת ‘סמי שמעון’ ומכללת ‘עתיד’, ולא רק לתחנה המרכזית כפי שקורה היום”.


תלמידים בתחנת אוטובוס בנתיבות. אלפים חתמו על העצומה צילום: אלון רון

לצורך בדיקת נחיצות הקו ביצעו חברי הפורום סקר שבו השתתפו 90 תושבים מנתיבות. מסקנות הסקר העלו כי גם התושבים חשים כי מסלול קווי האוטובוס לבאר שבע אינו מספק. לאחר הסקר יצאו חברי הפורם להחתים את ציבור התושבים על עצומה לשינוי הקוויים הפועלים היום. על העצומה, שנפתחה בתחילת יוני, חתמו 3,786 תושבים בתוך חודש וחצי. בין השאר, חתם על העצומה גם ראש העיר נתיבות יחיאל זוהר.


“חשבנו יחד על המציאות שבה נכון להיום קווי האוטובוס מנתיבות, עיר המונה כ-30,000 תושבים ומעל ל-8,000 צעירים וסטודנטים, אינם מגיעים לנקודות מרכזיות ומבוקשות בבאר שבע – בירת הנגב הסמוכה”, אומר ירון סממי, מנהל תחום המעורבות החברתית במכרז צעירים נתיבות. “הנוסעים נאלצים לרדת בתחנה המרכזית ולהחליף לקווים פנימיים. באופן זה, נגרם לתושבי הנגב המערבי סבל ובזבוז כסף וזמן יקר. נסיעה האמורה להימשך לכל היותר עד 45 דקות, נמשכת לעתים אף כשעה וחצי. הדבר פוגע ביכולת הנוסעים להתפרנס או ללמוד, מחליש את האזור ומגדיל את הפערים בין הנגב לשאר חלקי הארץ”. 


תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ