מאות עובדי מעריב הפגינו בתל אביב: "מי שלא משלם פנסיה הוא עבריין"

העובדים חסמו את רחוב אבן גבירול וניסו להיכנס לסניף שופרסל שבבעלותו של דנקנר כדי למלא עגלות במצרכים במקום הכסף המגיע להם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כמה מאות מעובדי מעריב הפגינו היום (ראשון) בתל אביב מול סניף של רשת שופרסל, שבבעלות נוחי דנקנר - מבעלי העיתון. העובדים, אשר חוששים מסגירת העיתון כבר בימים הקרובים, מחו על אי העברת תשלומי הפנסיה ופיצויי הפיטורים להם הם זכאים. העובדים חסמו את הכביש ברחוב אבן גבירול למספר דקות, ואף נכנסו לסניף שופרסל כדי למלא עגלות במצרכים במקום הכסף המגיע להם, אולם הדבר נמנע מהם.

עיתונאים בכירים מכלי תקשורת נוספים באו להפגין הזדהות עם מאבק העובדים, בהם נציגים מערוצים 2 ו-10, רשות השידור, גלובס, הארץ ודה מרקר. המפגינים קראו לממשלת ישראל להתערב ולהציל את העיתון. שלשום שלחו העובדים מכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו וביקשו את התערבותו כדי למנוע את סגירת העיתון. בין היתר קראו העובדים בהפגנה "איי-די-ביזיון", "שלטון יחיד – עיתון יחיד" ו"לא ניתן להחריב את ביתנו מעריב". על רקע מאבקם של עובדי פניציה להצלת מפעלם העובדים קראו "מעריב-פניציה אותה מלחמה".

צלם מעריב יוסי אלוני בהפגנה היוםצילום: דניאל בר און

חגי מטר, יו"ר ועד העובדים, אמר כי "לידיעתכם, רק היום נכנסה משכורת חודש אוגוסט. באנו לפה למלחמה על הזכויות והבית, על ארוחת חג. באנו גם להציל את עובדי שופרסל – היום זה אנחנו, מחר זה הם. באנו להציל את ביתנו – מעריב".

השדרן נתן זהבי אמר כי "חייבים לפגוע במי שרוצה לסגור לנו את הבית. זה הזמן לכלל העיתונאים להיות מאוחדים. כנסו ומלאו את העגלות במוצרי יסוד בשופרסל ואמרו לקופאית – נוחי ישלם כי את משכורת ספטמבר לא אקבל. פנסיה ופיצויים מגיעים לפי חוק. מי שלא משלם הוא עבריין פלילי". עם זאת, הסתייג ואמר: "לא לפגוע בעסקים אחרים - אין להם קשר לנוחי". נציג ההפצה אמר: "שנה וחצי כסף לא נכנס לי כסף לפנסיה. הם גונבים מאתנו ומהילדים שלנו. כל מי שחסר לו כסף – להגיש תלונה עליו".

עדכונים שוטפים גם באתר The Marker

תגובות