טלילה נשר

שבעה אוטובוסים עצרו ביום ראשון שעבר מחוץ לאולפני השידור בנווה אילן, מתוכם יצאו מאות בני נוער בתלבושות אחידות, מלווים במוריהם. על חשבון יום הלימודים, ומטעם בתי הספר, הגיעו התלמידים על מנת לשמש קהל בהקלטת תוכנית הריאליטי "The Voice".

מתברר כי אלו יוזמות רשמיות שצומחות במערכת החינוך, בשיתוף פעולה עם חברה מסחרית, על חשבון שעות לימוד בכיתה. מימון ההסעות של מוסדות החינוך למקום, נעשית בהסכמתם על ידי חברה חיצונית שמועסקת על ידי חברת ההפקה של זכיינית השידור "רשת", והתלמידים, כאמור, באים ל"יום הלימודים" מלווים בצוות ההוראה.

ביום ראשון שעבר, נכחו בהקלטות מאות תלמידים, מלפחות שלוש מסגרות שונות מאזורים שונים בארץ, מה שמלמד כי אין מדובר ביוזמה מקומית. גם תגובת חברת ההפקה מלמדת כי לא מדובר במאורע יוצא דופן: בתגובה נמסר, בין היתר, כי "הקהל (בתוכנית - ט"נ) הוא קהל מעורב, שמורכב מתלמידים". במשרד החינוך טוענים כי לא היו מודעים לתופעה וכי היא תיבדק.

תלמידים בכניסה לאולפני The Voice בנווה אילןצילום: שירן גרנות

תוכנית הריאליטי, שאליה באים התלמידים, היא תחרות שירה שבה משתתפים ארבעה "מאמנים" מוכרים מתחום המוזיקה, ואלו נדרשים לגבש קבוצה של מתמודדים אנונימיים, לאמנם ולנסות שמתמודד מקבוצתם יזכה במקום הראשון.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "המשרד יבדוק כל מקרה באופן פרטני". באשר למוסדות ששמותיהם הובאו לידיעת המשרד על ידי "הארץ" נמסר כי באשר "לפנימיות של החינוך ההתיישבותי - העניין נמצא בבדיקת מנהל המינהל". באשר למוסד אחר נמסר כי "הנושא נבדק - מנהלת המחוז הורתה להשיב את שעות הלימוד והנחתה את בית הספר שלא לקיים פעילויות אלה על חשבון שעות הלימודים".

זכיינית השידור "רשת" הפנתה לקבלת תגובה מחברת ההפקה "קונסטנטין", שמסרה בתגובה: "הפקת ‘דה ווייס', כמו כל הפקת טלוויזיה אחרת שמצלמת תוכניות עם קהל, שוכרת חברה חיצונית בתשלום על מנת שתארגן קהל לתוכנית. הפקת דה ווייס שכרה את חברת קהל TV על מנת שתספק לה קהל להקלטת התוכניות. ההפקה משלמת לחברה זו בעבור תיאום קהל, הסעת קהל וארגון הקהל בבואו לאולפן. הקהל הוא קהל מעורב, שמורכב מתלמידים, חיילים וקבוצות מאורגנות שונות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ