המודיע מדווח: שניים נהרגו בתאונה עם "דבר אחר בר"

ביטאון אגודת ישראל סיפר לקוראיו על תאונת הדרכים בה נהרגו אתמול שני גברים, אך צנזר את ההתייחסות למעורבות חזירי הבר הטמאים באירוע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

נראה שקוראי עיתון "המודיע" חסינים די הצורך כדי לעכל ידיעה על מוות טרגי של שני גברים בתאונת דרכים, אבל אפשר שנשמותיהם רכות מכדי לעמוד במראה הנורא של מלה אחת בת ארבע אותיות, כינוי מפורש לבהמה טריפה. כך לפחות נדמה לעורכי העיתון, ביטאונה של אגודת ישראל, שדיווחו היום (ראשון) על יצור מוזר בשם "דבר אחר בר", שהיה מעורב אתמול בתאונה הקטלנית בשומרון.

כמו עיתונים אחרים, גם ביטאונה של אגודת ישראל דיווח בגיליונו על התאונה אתמול בכביש 505, בסמוך לצומת תפוח, שבה נהרגו שלום אושמי מראשון לציון ויובל ברק ממעלה אפרים. התאונה נגרמה ככל הנראה לאחר ששני חזירי בר פרצו לכביש. אחד הנהגים סטה ממסלולו בניסיון לחמוק מפגיעה בשני החזירים ופגע ברכב שהגיע מולו. בדיווח של המודיע נכתב כי "בתאונת דרכים חזיתית שנגרמה אמש, ככל הנראה בשל שני 'דבר אחר בר' שפרצו לכביש, נהרגו שני גברים".

חז"ל, שנמנעו מלנקוב בשמו המפורש של החזיר הטמא, השתמשו פעמים רבות בכינוי "דבר אחר". בחברה החרדית יש שמאמצים גם היום את הכינוי המרומז, כמו גם את הכינוי "אותו האיש" לישו. כפרודיה על הכינוי המכובס לחזיר, המוסף הסאטירי של העיתון המנוח "דבר" נקרא "דבר אחר".

הידיעה על התאונה ב"המודיע"

ואולם, עד היום ספק אם נמצא שימוש כה קיצוני ל"דבר אחר" כפי שמצא לו היום "המודיע". סופר המודיע ידע לדווח בידיעה כי "ממד"א נמסר כי ליד הרכבים נמצאו שני 'דבר אחר בר' הרוגים וההנחה היא שהם גרמו לתאונה הקטלנית". לעומת זאת, בעיתון החסידי "המבשר" כונו חזירי הבר "חיות בר", מונח מתון יותר בהשוואה לזה שהופיע ב"המודיע". מנגד, בעיתון הליטאי "יתד נאמן" הופיע השם המפורש של חזירי הבר. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ