יום כיפור תשע"ג

כונני מד"א בבתי כנסת, סגר על הגדה

רבני צהר הנחו את המארגנים להציב מחיצה בין הנשים לגברים ולא להושיב את הנשים מאחור; זמני תחילת הצום: 17:11 בתל אביב, 16:56 בירושלים

כתבי "הארץ"
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
כתבי "הארץ"

היערכות מיוחדת במערכת הביטחון ובארגוני ההצלה לקראת יום הכיפורים. סגר כללי הוטל אמש (שני) בחצות על שטחי יהודה שומרון ועזה, והוא יוסר במוצאי יום הכיפורים בחצות. מדובר צה"ל נמסר כי בעת הסגר יאושר מעבר רק במקרים הומניטריים ורפואיים, ובכפוף לאישור המינהל האזרחי. הטיסות הפנימיות והבינלאומית בשמי ישראל הופסקו בצהריים ויתחדשו במוצאי יום הכיפורים בשעה 21:00.

מד"א תגבר את הצוותים בתחנותיו, כדי שיוכלו לתת טיפול רפואי מהיר לרוכבי האופניים ולצמים העלולים להזדקק לכך. כונני מד"א גם יוצבו בבתי הכנסת כדי לסייע למתפללים שיחושו ברע. בארגון ביקשו מהציבור שלא להפריע לתנועת האמבולנסים בעת הצום.

הצום יחל בתל אביב בשעה 17:11 ויסתיים ב-18:09, ובירושלים יחל ב-16:56 ויסתיים ב-18:07. בבאר שבע יחל הצום ב-17:14 ויסתיים ב-18:09, ובחיפה הוא יחל ב-17:02 ויסתיים ב-18:08.

9 מתוך 9 |
מפעל שופרות בתל אביב
1 מתוך 9 |
שכונת מאה שערים, ירושלים
2 מתוך 9 |
תשליך בחצר חסידות בעלז בירושלים

עם כניסת הצום יפתחו בתי הכנסת את שעריהם לתפילת "כל נדרי", ומאות מניינים המיועדים לציבור הרחב יתכנסו ברחבי הארץ. ארגון רבני צהר וארגון "יחד" יקיימו 240 מנייני תפילה ברחבי הארץ, בין היתר בקיבוצים כמו עין גדי, יד חנה ועינת.

חוברת הנחיות שהפיץ צהר למארגני המניינים כוללת טיפים להכנת אולמות ציבוריים לתפילות בציבור. "רצוי לסדר את הנשים והגברים בשני הצדדים, לא לשים את הנשים מאחורה, ולהתקין את המחיצה באמצע", הדגישו הכותבים מהארגון.

על הגג של בית "מעריב" בתל אביב, וככל הנראה בלי קשר למצב העיתון, ייערכו תפילות ושיעורים של הישיבה החילונית "בינה".

השתתפו בהכנת הידיעה: גילי כהן, יאיר אטינגר, יניב קובוביץ וזוהר בלומנקרנץ

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ