המשטרה חסמה ביום כיפור את הכניסה למבשרת ציון

ממשטרת י-ם נמסר כי הכניסה נחסמה כדי להגן על הולכי רגל ורוכבי אופניים. ראש המועצה אריה שמם אמר שהוא לא ידע ולא אישר את חסימת היישוב

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

המשטרה חסמה ביום כיפור את הכניסות ליישוב מבשרת ציון שליד ירושלים, כולל את הציר המוביל לבית החולים הדסה.

בבוקר יום כיפור, כבכל שנה, הגיע איש התקשורת רפי מן לכניסה למבשרת, כדי לצלם את כביש ירושלים-תל אביב ריק מכלי רכב. כשהגיע לגשר שנמתח מעל לכביש הבחין במחסומים שסוגרים את שתי הכניסות למבשרת, מכיוון תל אביב ומכיוון ירושלים. "זה מוזר, כי הכביש הזה הוא הכניסה להדסה. אולי רוצים לדאוג לשלומם של הילדים שרוכבים על אופניים, אבל זה מקומם, כי אחד הדברים היפים שיש ביום כיפור הוא שיש התחשבות של כולם. דווקא בגלל שזה לא נכלל בחוק, אלא בתור משהו רצוני. כשמתחילים לשים מחסומים, זה כבר דבר בלתי ראוי".

המחסומים שבהם נעשה שימוש הם של המועצה המקומית מבשרת, אלא שראש המועצה, אריה שמם, לא ידע על כך. "הופתעתי מהתמונות", הודה שמם, "לא ידעתי ולא אישרתי את סגירת הכניסות ליישוב. זו החלטה של מפקד המשטרה, משיקולים מבצעיים. בכל מקרה הסמכות לסגור את הכביש היא של המשטרה בלבד".

המחסום בכניסה למבשרת ציוןצילום: רפי מן

ממשטרת מחוז ירושלים נמסר בתגובה: "הצבת המחסומים נעשתה בשיתוף המועצה כדי למנוע כניסת כלי רכב מחוץ ליישוב שנסעו במהירות וסיכנו רוכבי אופניים והולכי רגל. בסמוך למחסומים היו שוטרים שאפשרו כניסה ויציאה מהיישוב בעבור מי שביקש זאת".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ