נס יום כיפור בתל אופן בכיכר דיזנגוף

באפליקציה הסתמנה נקודת אור. בתחנה בכיכר נותרו זוגות בודדים להשכרה, אלא שהמסוף הממוחשב מסרב לשחררם. ואז המזרקה של אגם שבה לחיים

אורן אלדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורן אלדר

התל אביבים למדו ביום כיפור האחרון שיעור חשוב על ״מי שטרח בערב שבת״, והכל סביב אופניים. אחרי הסערה שעורר בשנה שעברה על השבתת שירות השכרת האופניים ביום כיפור, הודיע השנה ראש העיר רון חולדאי חגיגית כי יאפשר את השירות.

כדי למנוע את חילול היום, ואת כעסו של שר התחבורה ישראל כץ, נשלחו הוראות מיוחדות למנויים: השכרה תתאפשר מהשעה עשר בבוקר ועד שתיים בצהריים לפני כניסת החג. החזרתם, עד חצות למחרת. 

ארבע השעות שהקציבו בעירייה להשכרה היו מסתבר פנטזיה נפלאה. רבע שעה אחרי תחילת ההשכרה כבר היו רוב התחנות בעיר ריקות מאופניים. ואולם נקודת אור אחת נתגלתה באפליקציה של שירות ההשכרה: בתחנת כיכר דיזנגוף נותרו זוגות בודדים להשכרה.

תחנת תל-אופן בתל אביב צילום: דודו בכר

כבר מרחוק התגלתה התקהלות האנשים מסביב לתחנת ההשכרה. עשרה שלא טרחו בערב שבת ישבו תחת עץ הפיקוס מיואשים. מולם, האוצר הגדול - לא זוגות בודדים, אלא תחנה מלאה בעשרים זוגות נוצצים. המסוף הממוחשב, אמרו באכזבה, מסרב לשחרר ולו זוג אחד. 

במהרה התפתח דיון סוער במקום. "כבר לפני 40 דקות הבטיחו שיגיעו לטפל", אומר אחד הנוכחים, זה שלצדו מוסיף כי מאז, לא ענו לו כלל בשירות הלקוחות. אב עם שלושה ילדים מבקש שישמרו על המקום בתור כשהוא הולך לקנות שתייה. בנו מצלצל ללא הרף בפעמון שקנה בעוד מועד, עדיין מתרגש לקראת חג האופניים הגדול. אחר מבקש לוודא כי קיים סדר בתור, ומברר מי אחרון ומתי בא. שלושה מהממתינים כבר התייאשו והלכו, לצהלת האחרים, ששמחים על קיצור התור. 

על ספסל הבטון משתפים הנוכחים מחוויותיהם. חלקם עברו בתחנות רבות בדרך, בהן הבחינו בזוג או שניים להשכרה, ואולם המסוף הממוחשב סירב לשחררם. עוד ועוד מיואשים משאר תחנות העיר החלו להצטופף בכיכר, התור התארך. מדי שתי דקות הגיע מיואש אחר, התעלם מהגדוד שיושב לפניו וניסה לשחרר אופניים במסוף. "אנחנו יושבים פה בשביל הנוף", צעק אחד הממתינים. "מה, זה לא עובד?", שאל האורח החדש, מופתע. 

לפתע החלה המזרקה של אגם לפעול, מנגנת מוסיקה קלאסית בכיכר השוממה לקראת יום כיפור. מול מיצג האש והמים נותרו אחרוני המתמידים תחת עץ הפיקוס, ממתינים לאיש השירות, ועינו את נפשותיהם מאוד. עם תחילת נגינת האבוב, נשמעה זעקה. "המשיח בא", צעק אחד הנוכחים שזיהה מרחוק את איש השירות. כשזה מגיע לתור האופניים, מסתבר, גם לתושבי עיר החטאים יש אמונה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ