עדויות על הסיינטולוגיה: חטיפת נשמות וטיפול לניקוי הנפש

דנה הרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה הרמן

ממסמכי הכנסייה הסיינטולוגית שדלפו במשך השנים ומעדויות חברים שנטשו אותה עולה כי הסיינטולוגים מאמינים שבתוך בני האדם שוכנות ישויות רוחניות המכונות Thetans ("תטאנים").

הסיפור על התטאנים, שסיינטולוגים לומדים אותו רק כשהם מגיעים לדרגות הגבוהות של הדת, מתחיל בלוחם בשם זנו, שהיה שליט הקונפדרציה הגלקטית לפני 75 מיליון שנים. הגלקסיה, שהיתה מאוכלסת בצפיפות, היתה מורכבת מ-26 כוכבים ו-76 פלנטות, כולל כדור הארץ שנקרא אז "טיג'יאק". זנו חטף מאות מיליארדים מאזרחי הגלקסיה שלו, הקפיא אותם, הכניס אותם לספינות חלל שאותן השליך להרי געש בטיג'יאק ולאחר מכן הפציץ אותם. פסיכיאטרים, שלדברי הסיינטולוגיה היו אז "רשעים" ונותרו כאלה גם כיום, סייעו לזנו במעשיו.

נשמותיהם של הקורבנות, שנותרו ללא גוף ונקראו מעתה "תטאנים", נמלטו מהרי הגעש, קשרו עצמם לאנשים שנותרו בחיים והשפיעו עליהם לרעה. בעיותיהם של בני האדם כיום מיוחסות ל"אנגראמות" - הזיכרונות הכואבים שנגרמים בשל נוכחותם של ה"תטאנים". הפסיכיאטרים, לדעתו של רון האברד (שתיעב את הפסיכיאטריה תיעוב עמוק) מעמידים פנים שהם עוזרים, אך למעשה הם מונעים מהאדם את הרוחניות כי הם מפיצים תרופות מזויפות בניגוד למוסר ולאתיקה. כך סיינטולוגים לשעבר סיפרו כי כשהצטרפו לכנסייה הם התבקשו לחתום על חוזה שבו הבטיחו כי לעולם לא יקשיבו לשום רופא או פסיכיאטר שעלולים לרשום להם תרופה. למעשה, בהתאם לסיינטולוגיה, אפשר לחסל את ה"אנגראמות" האלה רק באמצעות אודיטינג רוחני.

האודיטינג הוא מפגש ייעוץ אישי עם שאלות קבועות. לעתים נעשה בו שימוש במה שמכונה "אי-מטר" - מכשיר חשמלי קטן שמתפקד כגלאי שקרים פרימיטיבי. הבאים לאודיטינג מחזיקים שתי אלקטרודות גליליות המחוברות למכשיר מדידה בעת שהם עונים על השאלות, והסיינטולוגים טוענים שמכשיר המדידה מראה אזורים "טעונים" שנגרמים על ידי ה"אנגראמות".

מטרת הטיפול היא לקדם את המטופל מרמה לרמה במה שמכונה "הגשר לחירות מוחלטת", עד שיגיע למצב שבו הוא נחשב ל"קליר" - נקי או חופשי מהשפעת השכל המגיב. ברגע שהאדם מגיע לדרגת "קליר", עליו להתחיל לטפס בסולם חדש לגמרי שהשלבים שלו נקראים OT, או רמות של Operating Thetans שבהם מושגת מודעות רוחנית, מתפתחות יכולות שלא היו ידועות עד כה, ובסופו של דבר מושגת אלמותיות. כל פגישות האודיטינג מוקלטות ומאוחסנות במה שמכונה "תיקי פרה-קליר" (PreClear Folders - טרום הניקיון).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ