תיקי הנעדרים שנותרו פתוחים

החייל גיא חבר נעדר מזה 15 שנים, אלכסנדרה ברנדט היתה בת 10 בפעם האחרונה שנראתה ב-1994 ואת עדי יעקבי מחפשים מ-1996

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

מציאת שרידי גופתו של החייל מג'די חלבי מביאה אל קיצה את אחת מפרשיות ההיעדרות המרכזיות שהעסיקו את המשטרה ואת צה"ל בשנים האחרונות. שלושה תיקי היעלמות עוד נותרו בלתי פתורים, אלו של גיא חבר, אלכסנדרה ברנדט ועדי יעקובי.

אליהם מצטרפים שמותיהם של רון ארד, נווט הקרב שנפל בשבי ארגון אמל בלבנון באוקטובר 1986, וזכריה באומל, יהודה כץ וצבי פלדמן הנעדרים מאז קרב סולטן יעקב במלחמת לבנון הראשונה.

גיא חבר

החייל גיא חבר, נעדר מאז אוגוסט 1997. הוא נראה לאחרונה בבסיס בו שירת ברמת הגולן כשהוא לבוש מדים ונושא את נשקו ותעודות זיהוי צבאיות.

האזור בו נעלם חבר נסרק פעמים רבות, בהזדמנויות שונות, אך החיפושים לא העלו עד היום דבר. מאז היעדרו לא נמצא הנשק אותו נשא ביום ההיעלמות, מסמכיו או כל עדות אחרת.

בני משפחתו וגורמים המעורבים בחיפושים לא שוללים את האפשרות כי נחטף לסוריה במהלך שיטוטיו ברמת הגולן. עם זאת, עד כה לא נמצאה עדות לכך.

שלט לחיפוש אחר גיא חבר בכניסה למג'דל שמסצילום: דרור ארצי

אלכסנדרה ברנדט

אלכסנדרה (סשה) ברנדט, נעדרת מאז נובמבר 1994. הילדה, בת לעולים מאוקראינה, היתה בת 10 ביום העלמה. היא נראתה לאחרונה כשחיכתה לאחותה הקטנה ליד שער בית הספר שלה ברמת גן.

עשרות עברייני מין לשעבר נחקרו בחשד שהיו מעורבים בפרשה. כיוון חקירה אחר התמקד באפשרות שהמאפיה הרוסית שהיתה מעורבת בחטיפת הילדה, אך ההנחה לא הבשילה לכדי ראיות.

במשטרה הבהירו כי אין כל חשד שהוריה של ברנדט, שנחקרו כמה פעמים, היו מעורבים בהיעלמותה.

עדי יעקבי

עדי יעקבי, נעדרת מאז דצמבר 1996. יעקבי, אז בת 17, נראתה לאחרונה ברחוב קינג ג'ורג' בתל אביב בעת שעשתה את דרכה אל בית חברה בנתניה. לדברי עד ראייה, היא ניסתה לעצור טרמפ.

המשטרה החליפה כמה פעמים את צוותי החקירה בפרשה, בניסיון לאתר זוויות חדשות שיסייעו בפענוח המקרה. בני המשפחה הציעו פרס כספי כדי לעודד את הציבור לסייע באיתורה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ