למרות הביקורת |

חבר מרכז הליכוד אלי דדון מונה למנכ"ל מפעל הפיס

ועדת האיתור דירגה את דדון במקום השישי, אולם חבר הדירקטוריון טען כי יו"ר הפיס דיין ולשכת נתניהו הפעילו לחצים פוליטיים למנותו לתפקיד

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

דירקטוריון מפעל הפיס אישר היום (חמישי) את מינוי אלי דדון, חבר מרכז הליכוד ומנכ"ל ראש מועצת בית דגן, למנכ"ל מפעל הפיס. זאת על אף שוועדת האיתור דירגה אותו רק במקום השישי בין המועמדים לתפקיד. כהונתו של דדון, בן 56, צפויה להימשך ארבע שנים, לאחר שב-29 השנים האחרונות שימש ראש מועצת בית דגן. הוא מכהן גם כיו"ר קרן שלם ויו"ר ועדת ההיגוי של פורום הרשויות המקומיות הקטנות.

שמונה חברי דירקטוריון תמכו במינוי דדון וארבעה התנגדו לו. יו"ר מפעל הפיס, עוזי דיין, המליץ על דדון ואף השקיע מאמץ ניכר בימים האחרונים לשכנע את חברי הדירקטוריון לתמוך בו. יו"ר מרכז המועצות האזוריות, שמואל ריפמן, המשמש גם חבר דירקטוריון הפיס, טען כי גם לשכת ראש הממשלה הפעילה לחץ עליו ועל עמיתיו בניסיון לקדם את בחירתו של דדון. בלשכת ראש הממשלה הכחישו כל מעורבות.

ריפמן קרא לדחות את מינוי המנכ"ל עד לאחר הבחירות לכנסת והזהיר ממחטף פוליטי. הוא פנה ליועץ המשפטי של מפעל הפיס, ד"ר אביעד הכהן, אך זה דחה את דרישתו להקפיא את המינוי.

בעקבות זאת שלח השבוע ריפמן מכתב ליועץ המשפטי לממשלה וכתב כי "ערב בחירות, כשהאינטרסים הפוליטיים גועשים ומנהלי מפעל הפיס הם ממילא אלה שמונו על ידי השלטון המרכזי, עולה החשש הרב כי האינטרס הציבורי יידחק לטובת אינטרסים אחרים. לדבריו, מפעל הפיס מתנהל זה כשנה ללא מנכ"ל ויוכל להמשיך ולהתנהל באותה צורה עוד מספר חודשים לפחות.

דיין לא התחשב בפנייתו של ריפמן. הוא אמר לחברי הדירקטוריון כי דדון הוא המתאים ביותר לתפקיד. "דדון הומלץ בציון גבוה על ידי וועדת האיתור, הוא בעל ניסיון מגוון, מוצלח ומוכח בניהול, בעל רמת יושר ויושרה גבוהים, קיבל הערכת אבחון גבוהה, והנו בעל התכונות המובילות להן יזדקק מנכ"ל מפעל הפיס בעת הזו", הסביר, "מדובר בראש רשות מקומית שהנהיג את קהילתו בצורה מעולה תקופה ארוכה והוביל תהליכי שינוי וחדשנות מוצלחים".

דדון נבחר בתום מאבק רווי יצרים והשמצות ביחס לסוגיית מינוי המנכ"ל. ועדת איתור דירגה בתחילת השנה במקום הראשון את גזבר עיריית חיפה, ג'קי ואקים, אך דיין סירב למנותו למרות תמיכת רוב חברי הדירקטוריון. הוא טען כי ואקים הסתיר מוועדת האיתור מידע חיוני על חקירות שהיה מעורב בהן. ואקים פנה לבית המשפט, שהורה לכנס מחדש את ועדת האיתור.

הוועדה המליצה שוב על ואקים במקום הראשון, אך דיין הוסיף להתנגד למינויו. ואקים האשים את דיין בגזענות וטען כי אינו רוצה למנותו רק משום שהוא ערבי. בישיבת הדירקטוריון לפני כחודש תקף את דיין ולבסוף, הודיע כי הוא מסיר את מועמדותו. דיין דחה את הטענות של ואקים על הסף. 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ