סער ושטייניץ ביקרו באריאל: "ההפיכה לאוניברסיטה סופית"

שטייניץ תקף את ראשי האוניברסיטאות, שעתרו לבג"ץ נגד ההכרה. סער הבטיח כי המוסד צפוי ליהנות מתוספת תקציבית מיוחדת

טלילה נשר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
טלילה נשר

שר האוצר יובל שטייניץ ושר החינוך גדעון סער באו אתמול לפתוח את שנת הלימודים האקדמית במרכז האוניברסיטאי באריאל. בנאומיהם נשמעו השניים נחושים ביחס להכרה במרכז כאוניברסיטה.

"נכנסתם היום ללימודים במרכז אקדמי", אמר שטייניץ לסטודנטים, "אבל בסוף השנה תצאו לחופשת הקיץ מאוניברסיטת אריאל, כי במשך השנה הזו, המכללה תהפוך סופית לאוניברסיטה".

שטייניץ הוסיף כי "כנראה הזיווג שלנו (שלו ושל סער - ט"נ) נועד משמיים להביא את הפיכת המרכז באריאל לאוניברסיטה. כנגד נחישות שרי החינוך והאוצר אפילו שר הביטחון לא ימנע כאן אוניברסיטה".

שטייניץ גם תקף את ראשי האוניברסיטאות, שעתירתם נגד ההכרה במרכז באריאל כאוניברסיטה טרם נידונה בבג"ץ. "יש גבול לקטנוניות", אמר, "כפי שרצו לחזק את חיפה ובאר שבע אנחנו רוצים לחזק את אריאל והשומרון. המרכז באריאל הפך לכבשת הרש, אז יש תוספת תקציבית. למרות המרמור הלא מוצדק על הקמת אוניברסיטה באריאל, צריכים בוור"ה ללמוד מהי הכרת הטוב, ללמוד להגיד תודה (על הרפורמה בהשכלה הגבוהה ותוספות התקציבים-ט"נ). אני קורא לכל ראשי האוניברסיטאות לחבק את אריאל, טוב מוקדם מאשר מאוחר, תהיה אוניברסיטה שמינית". שר החינוך סער אמר בנאומו כי "נדרשת עוד סבלנות". "באריאל תהיה אוניברסיטה", הדגיש, "ההתנגדויות להסבת המרכז בעיקרן לא ענייניות. הן אינן בוחנות תהליך, הישגים אקדמיים, עמידה בסטנדרטים שהציבה מל"ג יהודה ושומרון. אלה התנגדויות שעניינן רצון לשמור על מועדון מצומצם או סיבות פוליטיות חסרות הצדקה".

סער הבהיר כי כל האוניברסיטאות והמכללות נהנות אמנם מתוספת תקציב, אך המוסד באריאל יהנה מתוספת מיוחדת. "כפי שהמוסד דילג על כל המשוכות, כך יחלוף מעל המשוכה המשפטית", אמר, "הוא ראוי לכך. הממשלה קיבלה החלטה ברורה".

סער אמר עוד כי "זהו יום חג באריאל". "אני מאמין בכל לבי שההסבה תושלם תוך זמן קצר", הדגיש, "זו תהיה ברכה לכלל מדינת ישראל. אוניברסיטת אריאל תהפוך למוסד אקדמי ומחקרי חזק, כך שבעוד זמן לא רב יתקשו להבין על מה היה הוויכוח".

בתחילת ספטמבר הצביעה הממשלה בעד הכרה במרכז באריאל כאוניברסיטה. ההחלטה תיכנס לתוקף בכפוף לאישור היועמ"ש ופסיקת בג"ץ.

שטייניץ וסער בפתיחת השנה במרכז באריאל, אתמול צילום: תומר אפלבאום

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ