אוניברסיטת ת"א פירקה מאהל מחאה של סטודנטים בשטחה

ההנהלה, שהודיעה כי תתיר פעילות עד 20:00, שכרה עשרות מאבטחים לפנות את המאהל, שהוקם במחאה על יוקר המחייה. יוזם האירוע: מקווה שנמשיך

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלילה נשר

עשרות מאבטחים פירקו הערב (רביעי) את מאהל המחאה שהקימו סטודנטים באוניברסיטת תל אביב מוקדם יותר, במחאה על יוקר המחיה. המאבטחים, מחברת "בני טל" שנשכרו על ידי הנהלת המוסד, פירקו את האוהלים במקום והסירו את השלטים. אתמול הבהירה הנהלת האוניברסיטה כי תתיר את הפעילות הערב עד השעה 20:00.

אמש הודיעה הנהלת המוסד כי אישרה לקיים את פעולת המחאה בקמפוס, אולם הציבה תנאים לזמני הפעילות."דיקן הסטודנטים קיבל היום את בקשתו של ברק לוי סגל (סטודנט במוסד שפתח במחאה, ט"נ) ואישר לו לקיים פעולת מחאה ולהציב אוהל בקמפוס בימים רביעי-חמישי (25-24 באוקטובר) בין השעות 20:00-14:00. כמו-כן אושר לו לקיים בכניסה הראשית של האוניברסיטה (כיכר אנטין) פעילות הסברה בליווי מוזיקה מחר בין השעות 20.00 – 23.00", נכתב בהודעת המוסד שהופצה לתקשורת.

לוי-סגל שהפיץ את דבר האירוע ברשתות החברתיות בשם "לא יכול לשלם יותר – אני עובר לגור באוניברסיטה", הגדיר אותו כמתמשך וקרא לסטודנטים בקמפוס לחבור אליו. "גם אני, כמו רבים/ות", כתב, "הפכתי להיות אותו סיפור דפוק – שוב העלו לי את שכר הדירה. אז אני יכול לחפש משהו קטן יותר מחדר וחצי, לבקש שוב עזרה מההורים או להצטופף עם עוד 3 א/נשים בדירה מתפוררת, אבל כמעט בגיל 30, נמאס לי ואני לא בורח יותר אלא מתעמת עם הבעיה", כתב בעמוד הפייסבוק שפתח לטובת האירוע. עשרות סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב נענו לקריאה והחלו בפעולת מחאה בקמפוס.

מאהל המחאה באוניברסיטת ת"א, היוםצילום: תומר אפלבאום

"אני רוצה להגיד שזה ארוך טווח אבל נראה כמה כוח יהיה לנו להחזיק את זה", אמר הערב לוי סגל, (אולם) "הסטודנטים צריכים להתעורר בשביל זה". לדבריו, "היו כמה עשרות אנשים בצהריים, ומסתמן שממשיכים לבוא. אנשים הולכים וחוזרים, יש תנועה סביב המקום. אני מתכנן לישון כאן, למרות שהאוניברסיטה לא מאשרת את זה".

לדברי אורי אנזנברג, סטודנט לתואר שני בפילוסופיה, ונציג לתארים מתקדמים באגודת הסטודנטים, שבא היום לקחת חלק במאהל: "הצבת המאבטחים הללו היא עבירה על כל הקווים האדומים. האוניברסיטה אמנם אישרה לנו להיות פה במגבלות מסוימות, אבל שכרה במקביל אנשים שמטרתם היחידה היא להפחיד את הסטודנטים ולמנוע מאיתנו פעולת מחאה שלא מוצאת חן בעיני האוניברסיטה". הוא הוסיף כי "העובדה שמביאים קבוצה כל כך גדולה של עשרות אנשים מאיימת, אי אפשר להישאר אדיש לזה. זו אווירה של בריונות".

מאוניברסיטת תל אביב נמסר כי "אכן נשכרו שירותיה של חברת בני טל. חברה זו היא אחת החברות המתגברות מדי פעם את מערך האבטחה של האוניברסיטה באירועים שונים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ