המל"ג דנה בערעור המחלקה לפוליטיקה וממשל

נשיאת אוני' בן גוריון ובכירים נוספים ינסו לשכנע את הוועדה לבטל את ההחלטה לסגור את המחלקה. 200 איש מפגינים מחוץ לדיון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ועדת המשנה של המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) מתכנסת הבוקר (שני) לישיבה בה יידון גורלה של המחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן-גוריון בבאר שבע. בישיבה זו תערער האוניברסיטה על המלצת הוועדה למליאת המל"ג, להביא הלכה למעשה לסגירת המחלקה.

לערעור בפני הוועדה יופיעו שבעה בני אדם, ובהם נשיאת המוסד פרופ' רבקה כרמי, רקטור האוניברסיטה פרופ' צבי הכהן ומשנהו, דיקן הפקולטה פרופ' דיוויד ניומן, ראש החוג לשעבר פרופ' דני פילק ומרצה מהחוג ד"ר בקי קוק. את האקדמאים וראשי האוניברסיטה ילוו לדיון גם עורכי הדין מהמשרד גורניצקי, ששירותיהם נשכרו לטובת הנושא, והם צפויים לדבר בפני הוועדה.

כ-200 בני אדם מפגינים מחוץ לדיון. בהפגנה נוכחים סטודנטים מבן-גוריון, מרצים ותומכים נוספים ובהם פרופ' קרמניצר, פרופ' שטרנהל וח"כ ניצן הורוביץ.

בתחילת ספטמבר קיבלה ועדת המשנה – "הוועדה להבטחת איכות" במל"ג את ההחלטה להמליץ למל"ג לאסור על רישום תלמידים למחלקה החל משנת הלימודים הבאה, ובכך להביא לסגירתה.

אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבעצילום: דרור ורבר

ההחלטה בוועדה אמורה היתה להתקבל על בסיס חוות דעת של צוות בינלאומי מקצועי לתחום, שנבחר על ידי המל"ג עצמה ללוות את תיקון הליקויים שנמצאו בדו"ח ועדת מומחים בינלאומית לפני שנה. בראש צוות ההערכה הבינלאומי עמד פרופ' תומאס ריס, מהאוניברסיטה החופשית בברלין, שגם ליווה את תיקון הליקויים והצביע על שיפור בנעשה במחלקה. ריסה גם יגיע לישיבת הוועדה.

מאז פרסום ההמלצה, אנשי אקדמיה ואגודות מדעיות, בישראל ובעולם, שיגרו למל"ג מכתבים היוצאים נגד הצעת ההחלטה. באם לא יתקבל ערעורה של האוניברסיטה בפני ועדת המשנה, תועבר ההמלצה הנוכחית לאישור מליאת המל"ג, בראשות שר החינוך, גדעון סער.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ