עדיין עם הספר |

67% מהנשים ו-57% מהגברים: קריאה היא פעילות מועדפת לשעות הפנאי

סקר הלמ"ס ל-2011: כולם מתעניינים בחדשות, גברים בכלכלה וספורט – נשים בבריאות ועיצוב. מספר הצופים במופעים בירושלים קטן לפחות בחצי מבמרכז

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלילה נשר

84% מהציבור הישראלי בגיל 20 ומעלה קורא עיתונים – כך עולה מנתוני סקר פעילות ופנאי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו היום (שני). אולם בעוד אחוזי הקריאה הראו שיוויון בין המינים, נראה כי קיים שוני משמעותי בין גברים ונשים בנושאי הכתבות הנקראות. בקרב שני המינים התחום הנקרא ביותר הוא חדשות ופוליטיקה, אך שיעור הקריאה של גברים גבוה יותר ועומד על 86% לעומת 72% בקרב נשים.

גם בנושאי כלכלה וספורט נרשמו פערים משמעותיים: בכלכלה יש 51% קריאה בקרב גברים, לעומת 22% בנשים, וספורט עם 39% לעומת 3%. נשים מובילות בקריאה של כתבות בנושאי בריאות (38% לעומת 15%), עיצוב (35% לעומת 5%) ופנאי (29% לעומת 19%).

באופי פעילות הפנאי נראה כי אותה פעילות מועדפת על שני המינים והיא קריאת ספרים. עם זאת, גם כאן ניכר פער, הפעם לטובת הנשים ש-67% מהן קוראות ספרים, לעומת 57% מהגברים. לעומת זאת, גברים הולכים לצפות באירועי ספורט בשיעור גבוה פי 3.4 מנשים.

מבין הציבור קורא הספרים, 41% עושים זאת עד שעתיים בשבוע, 27% נוספים קוראים מעל שעתיים עד חמש שעות, 24% קוראים מעל 5 שעות בשבוע, והיתר, 8%, קוראים באופן לא קבוע.

הלמ"ס מצאה כצפוי קשר ישיר בין העיסוקים בשעות הפנאי לבין רמת הכנסה. בעלי הכנסה של מעל 4,000 שקל בממוצע ברוטו לנפש במשק בית, משתתפים בשיעור גבוה של פי 2-3 מבעלי הכנסה נמוכה של עד 2,000 שקל לנפש. כך למשל, 58% מבעלי הכנסה גבוהה ביקרו השנה במוזיאונים ובתערוכות אמנות, בתיאטראות ובמופעי בידור לעומת 16% מבעלי הכנסה נמוכה שיצאו למוזיאון ו-22.5% בתיאטרון ובמופעים. 19% מבעלי ההכנסה הנמוכה יצאו לקולנוע לעומת 66% מבעלי ההכנסה הגבוהה יותר.

47% מהציבור ביקרו בשנה האחרונה בהצגות ובמופעים, נשים יותר מגברים. בעיר תל אביב התגלתה הצריכה הגבוהה ביותר של אירועים מסוג זה - 63%, ולאחר מכן פתח תקווה (59%) וראשון לציון (58%). בחיפה נרשמו 53%, ובירושלים השיעור הנמוך ביותר - 28% בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ