אלפים השתתפו באירועי "השבת החופשית" בירושלים

במחאה על קיומם הפגינו מאות חרדים ברחוב הנביאים בבירה. חלק ממוסדות התרבות בעיר לקחו חלק באירועים ונתקלו בביקורת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אלפים השתתפו היום (שבת) בעשרות אירועי "השבת הירושלמית" שארגנו שורה של ארגונים למען פלורליזם בבירה. זה כמה חודשים שקואליציה של ארגונים חילוניים וארגונים משותפים לדתיים ולחילונים פועלת לשינוי המצב בעיר.

במהלך סוף השבוע ערכה הקואליציה כ-36 אירועים שונים בהם אירועים למשפחות, מסיבות לצעירים, פסטיבל ג'אז וסיורים לצד דיונים בבתי כנסת על מהות השבת בירושלים, ארוחות קידוש חגיגיות ומפגשי לימוד תורה. להערכת המארגנים, אלפי בני אדם השתתפו באירועים, למרות מזג האוויר הקריר, ורבים אף הגיעו בשל כך לעיר במיוחד.

"זו בדיוק המטרה, שירושלים תעביר מסר שהיא פותחת את שעריה דווקא בשבת", אומרת מנכ"לית תנועת רוח חדשה, אלישבע מזי"א, "הכוונה היא ליצור אלטרנטיבה לתל אביב, משהו שאי אפשר למצוא בתל אביב".

8 מתוך 8 |
שבת ברחוב יואל משה סלומון בירושלים
1 מתוך 8 |
פעילות של ילדים והורים בשבת במוזיאון המדע בירושליםצילום: אמיל סלמן
2 מתוך 8 |
פעילות של ילדים והורים בשבת במוזיאון המדע בירושלים

חלק ממוסדות התרבות בירושלים שיתפו פעולה עם היוזמה. מוזיאון המדע אירח שני אירועים, למרות שהחלטה זו הובילה לכך שמספר אנשים הודיעו על ביטול המינוי למוזיאון במחאה. אירועים התקיימו גם במוזיאון ארצות המקרא, במתנ"סים ובבתי הכנסת. שבת נוספת בסגנון זה מתוכננת בסוף ינואר.

לאחר מספר חודשים שקטים, הפגינו בסוף השבוע מאות חרדים ברחוב הנביאים בירושלים, במחאה על אירועי השבת החילוניים. החרדים ניסו ללא הצלחה לחסום את הרחוב ופוזרו בידי כוח משטרה שעצר חמישה מהם לחקירה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ