מנכ"ל ערוץ 10 ביקש לדחות שידור תחקיר על תיק ליברמן עד להכרעת היועמ"ש

בדיון לילי אצל מנכ"ל הערוץ הוחלט בסופו של דבר לאשר את שידור התחקיר ביום שלישי: "מדובר בהתלבטות מקצועית ולגיטימית"

אמילי גרינצווייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמילי גרינצווייג

מנכ"ל ערוץ 10, יואב הלדמן, ניסה לדחות שידור כתבה על אודות חקירתו של שר החוץ, אביגדור ליברמן, בתוכנית התחקירים "המקור" מחר (שלישי). הלדמן הורה למגיש התוכנית רביב דרוקר שלא לשדר את הכתבה עד שהיועץ המשפטי לממשלה יכריע אם להגיש כתב אישום בתיק ליברמן, החלטה שצפויה להתקבל בשבועיים הקרובים. בדיון שנערך הלילה בביתו של הלדמן הוחלט לבסוף לאשר את שידור התחקיר כמתוכנן. 

בכתבה ביקש הכתב לענייני משפט של ערוץ 10 ברוך קרא להציג את התשתית הראייתית שגיבשה המשטרה בתיק ליברמן. בעבר פרסם קרא כמה כתבות שעסקו בראיות שאספה המשטרה, אך הכתבה המיועדת, עליה עבד קרא חודשים ארוכים, אמורה להציג את התמונה המלאה של החקירה ולכלול חשיפות חדשות, מסמכים ותמלילי חקירה של ליברמן ועדים נוספים בתיק. 

הכתב הכלכלי בערוץ, מתן חודורוב, שהשתתף בדיון הלילי כנציג העובדים אמר ל"הארץ" כי "לאורך היום התקיים דיון מקצועי בערוץ אם העיתוי שנבחר לשידור הוא מתאים. לשמחתנו החליט הערב מנכ"ל הערוץ לאמץ את העמדה שהציג בדיון הצוות העיתונאי והכתבה תשודר כפי שהיא, בלי לשנות בה פסיק".

רביב דרוקר, עורך "המקור"צילום: ניר קידר

בדיון השתתפו הלדמן, מנכ"ל חברת החדשות אבי אלקלעי, איילת בן חיים היועצת המשפטית של חברת החדשות, רביב דרוקר, ברוך קרא, ירון לונדון ומתן חודורוב.

גורם המעורה בפרטים סיפר ל"הארץ" על תחושות קשות במערכת ועל הניסיונות לאפשר את שידור הכתבה. הוא קשר בין המקרה הנוכחי לניסיונות הקודמים להחליש את התוכנית. "למי שהיה מעורב בדינמיקה שבין ההנהלה החדשה ונציגי הדירקטוריון לבין התוכנית 'המקור' היה ברור מנקודה מסוימת שיש רצון ואפילו כוונה להחליש את התוכנית, ובטווח הרחוק אולי להעלים את הדבר הלא נוח שהיא", סיפר.

הגורם הוסיף כי "קשה לבוא בטענות להנהלה שגורמים פוליטיים מחזיקים בביצים שלה במשך תקופה כל כך ארוכה ומאיימים על קיומו של הערוץ ברמה שבה כל עובד חרד למשכורתו ולפרנסת משפחתו. קשה לבוא בתלונות להנהלה שלא ששה לפרסם תחקירים במצב כזה. על אף שבזמנים קודמים, אמיצים יותר מבחינה עיתונאית ועם מנהלים מנוסים יותר בשדה העיתונאי, נראה שהתמונה היתה אחרת".

עתידו של ערוץ 10 קשור בימים אלה בקשר הדוק עם הממשלה. בחודשים האחרונים דנה בעניין הערוץ ועדה מיוחדת שעם חבריה נמנו נציגי משרד האוצר ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר. הוועדה מנסה למצוא פתרון לחובות הערוץ, שיאפשר לו להמשיך לשדר. לערוץ יש חובות עבר בגובה 65 מיליון שקלים, המהווים הפרה מהותית שאינה מאפשר לערוץ לקבל רישיון שידור. בכירי הערוץ אף התבצרו לאחרונה במשרד האוצר, בעת דיוני הוועדה. 

אם עניין החוב לא יוסדר, עתידו של הערוץ מוטל בספק. קיים אמנם סיכום בין הערוץ לוועדה, אך טרם גובשה הצעת חוק ממשלתית שתסדיר את העניין ועננת הסגירה עדיין מרחפת מעל ראשו של הערוץ. 

מערוץ 10 נמסר כי ״מדובר במהומה על לא מאומה. התלבטות מקצועית ולגיטימית הפכה לסערה בכוס תה. על מנת למנוע פתחון פה כאילו מדובר בשיקולים זרים הוחלט לשדר את התוכנית״.

רביב דרוקר סירב להגיב. יו"ר דירקטוריון ערוץ 10, אבי בלשניקוב מסר בתגובה: "לא תהיה שום פגיעה בתוכנית המקור. כך הבהרתי היטב בכל ישיבות מועצת המנהלים של הערוץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ