הרבנים החרדים יוצאים נגד הכוונה לקלוט אברכים לשירות הלאומי

המנהיג הליטאי שטיינמן התריע מפני "הפיתויים החדשים" עקב החלטת הממשלה. הפוליטיקאים החרדים, מן הצד השני, מילאו פיהם מים נוכח הכוונה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

רבנים חרדים יצאו היום (שני) נגד כוונת הממשלה לקלוט 1,300 חרדים לשירות הלאומי. המנהיג הליטאי הרב אהרן לייב שטיינמן נזעק להתריע מפני "כל הניסיונות והפיתויים החדשים מצד ראשי השלטון, הפוגעים ביסודות היהדות, שכל מטרתם ליצור סחף מסוכן של תלמידים מחוץ להיכלה של תורה ועל כן יש להתריע שלא יתפתו כלל וכלל ללכת לשירותים אלו, הנוגדים את כל מהותו של בן ישיבה". 

העיתון "יתד נאמן", שפרסם את הדברים בעמודו הראשון, גם דאג לפרסם מחדש את קריאתו מלפני כשנה של המנהיג המנוח, הרב יוסף שלום אלישיב, נגד השירות הלאומי: "יש למחות ולהזהיר מפני כל מיני מגמות מבחוץ לשלוח יד בפך השמן הטהור שמייצגות מסגרות מיוחדות לחרדים שיהיו בשליטתם המלאה ועל פי רוחם, ובכלל זה כל מיני מסדרות ומסלולים של שירות לאומי אזרחי וצבאי".

יהודה אבידן, איש ש"ס, אמר היום כי החלטת הממשלה היא "פיגוע נגד המפלגות החרדיות". בראיון לרדיו "קול ברמה" הפנה אבידן אצבע מאשימה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעניין עיתוי העברת ההחלטה בממשלה, חודש וחצי לפני הבחירות. לדבריו היה צריך לחכות עד לאחר הבחירות עם ההחלטה על "שירות אזרחי משמר" שייצור רצף בגיוס החרדים לשירות האזרחי, אבל יש בו עקיפה של חוק טל שנפסל על ידי בית המשפט העליון.

אהרן לייב שטיינמןצילום: מוטי מילרוד

אבידן בלט בבדידותו כשהגיב על החלטת הממשלה. ראשי ש"ס ויהדות התורה מילאו את פיהם מים לנוכח החלטת הממשלה, שעוררה שוב את שאלת השוויון בנטל וגרמה להקמה מחדש של מאהל הפראיירים של אנשי המילואים. מקימי המאהל בועז נול ועידן מילר, שהצטרפו באחרונה אל "התנועה" בראשות ציפי לבני, אירחו היום במאהל את לבני ואת ח"כ עמיר פרץ. "הממשלה מועלת באמון הציבור בישראל ולכן שבנו הנה. אי אפשר לדבר על צדק חברתי כאשר רק חלק מממשים אותו", אמרה לבני.

יאיר לפיד הגיש בבוקר עתירה לבג"ץ נגד ההחלטה. יו"ר יש עתיד אמר היום ל"חדשות 2": "בסיועו של נתניהו, המפלגות החרדיות ניצלו את הרגע הזה, לפני הבחירות, כדי להביע זלזול בשלטון החוק, זלזול בציבור החילוני והדתי וזלזול בחיילי צה"ל. זהו לעג בוטה כלפי החלטה מפורשת של בית המשפט העליון, ואנחנו לא ניתן להחלטה הזו לעבור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ