טלי ליפקין-שחק: "אהבנו אחד את השני בלי תנאי, בלי פחד. שונים ודומים"

לאחר כמעט שלושים שנה יחד, נפרדה היום טלי ליפקין שחק מבן זוגה אמנון. קראו את ההספד המלא

לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ

אמנון ליפקין-שחק, הרמטכ"ל ה-15 של צה"ל, שר לשעבר וקצין מעוטר, הובא היום (חמישי) למנוחות בבית העלמין הצבאי בקרית שאול. בהלווייתו ספדה לו אשתו, טלי ליפקין-שחק.

"אהוב שלי, יחיד שלי, נצחי שלי, אמנונוש. בטיפול יום המטולוגי בהדסה, בסתיו הקשה הזה, אמרת לי: 'אני לא יכול להעלות בדעתי איזה חיים היו לי בלעדייך'. ואני עניתי – ואני לא יכולה להעלות בדעתי איזה חיים יהיו לי בלעדיך. בבקשה, המשך להחזיק מעמד. 'יש לי עוד כוחות', אמרת לי.

אני יודעת כבר הרבה זמן שזמננו קצוב. שנינו יודעים. נוגעים בזה רק במרומז, בזהירות רבה ולעיתים רחוקות. וזמנו של מי אינו קצוב, ומי בכלל יודע מה מחכה לו מחר או בעוד שעה. את הטיעון הזה נהגתי לשנן וגם לשלוף באחדות מהפעמים בהן נגענו בכאב הזה. מראש זמננו היה קצוב כי התחלנו מאוחר.

הלווייתו של אמנון ליפקין שחקצילום: אלון רון

כשבאת אמרתי שאני רוצה 45 שנים. אני הרי תמיד רוצה יותר ורוצה את ‘הכי’ – ואת ‘הכי’ היה לי – אותך. אני בפרס הגדול כבר זכיתי, הייתי מסבירה למהמרים בינינו שקיוו לזכות בהגרלות ותחרויות. וגם אמרתי שאני לא קונה פיס כי את המזל שלי אני לא מבזבזת על כסף, אלא שומרת אותו לדברים החשובים.

הדברים החשובים תמיד היית אתה. אתה, ומה שצמח ממך. הבנים שלנו, ורוני שגידלנו יחד. הילדים הנהדרים שלך שעטפנו אל חיקנו האוהב. המשפחה. הדברים החשובים באמת הייתה האהבה. דבר לא היה חשוב לי מהאהבה הזאת ומהעולם שהיא הקימה לנו. היקום שהקמנו לנו בכמעט שלושה עשורים.

אני בת מזל. זכיתי לאהוב אותך ולהיות נאהבת באותו האופן על ידך. כמה קל ופשוט זה היה. אהבנו אחד את השני בלי תנאי, בלי ספקות, בלי משחקים, בלי הפוגות, בלי פחד. כלים שלובים. היינו מעגל חשמלי סגור, משק סגור. שלם אחד גדול ומושלם באהבתנו, ובחיים שבנינו לנו. שונים ודומים, משלימים האחד את השנייה. שלמים. ואתה המגדלור.

הייתי אדם טוב יותר בזכותך, מופת אנושי שכמוך. למדתי ממך וגם לימדתי אותך. הייתי שלך. אני נשארת שלך. אני נשארת שלך עד לפגישתנו הבאה ומשם והלאה. להתראות אמנונוש, אהובי".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ