דרישות העבודה בגוף ממלכתי: מגורים בין גדרה לחדרה

למרות שאין חוק שאוסר דרישת קרבה למקום העבודה, נשמעה ביקורת על פרסום המודעה שמחפשת מאבטחים או לוחמים שאינם מתגוררים בפריפריה

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

מודעת דרושים שפרסם אחד מהגופים הציבוריים במדינה, ככל הנראה גוף ביטחוני, דורש מהמועמדים לתפקיד כי יגורו באזור המרכז. המודעה אף מגדירה כי מקום המגורים הנדרש הוא בין חדרה לגדרה.

המודעה פורסמה בעיתונים יומיים בימים האחרונים והיא מזמינה מאבטחים או לוחמים להגיש מועמדות ל"עבודה בלתי שגרתית בעלת מאפיינים ייחודיים, ביחידה מבצעית מסווגת". למרות שאין חוק שאוסר דרישת קרבה למקום העבודה, נשמעה ביקורת על פרסום המודעה, מכיוון שלוחמים או מאבטחים שגרים כיום ביישובי הפריפריה שממילא סובלים מהיעדר במקומות תעסוקה - לא יכולים להגיש מועמדות.

בעיריית חיפה נתקלו במודעה וזעמו על האפליה, לדבריהם. ראש עיריית חיפה, יונה יהב, הודיע כי בכוונתו לפנות למשרד ראש הממשלה, לשר לפיתוח הנגב והגליל ולשר התמ"ת כדי לפעול לביטול התנאי במכרז.

עם כניסתו לתפקיד, הבטיח ראש הממשלה בנימין נתניהו כי יפעל לחיבור הפריפריה עם המרכז באמצעות סלילת כבישים ופיתוח תשתיות, כחלק מתוכנית "נתיבי ישראל". בתגובה למחאה נגד עליית מחירי הדלק והמחאה החברתית, אמר נתניהו באפריל 2012 כי "אין דבר יותר חברתי ממדיניות כלכלית שמייצרת מקומות עבודה. מקומות עבודה זה הדבר החברתי ביותר שישנו ורק מי שהולך ללשכת הסעד ואין לו פרנסה ואין לו דימוי עצמי אל מול משפחתו יודע עד כמה הפגיעה של האבטלה גדולה. הצמיחה מאפשרת לממשלה להשקיע בכול התחומים, בכבישים, ברכבות, במחלפים. אנחנו משקיעים סכומי עתק כדי לקרב את הגליל והנגב למרכז".

מודעת דרושים רק לתושבי המרכז

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ