בעיצומו של החורף, קרית החינוך בערערה מנותקת כבר שבועיים מהחשמל

כבל החשמל הישן שחיבר את קרית החינוך לרשת הארצית נקרע לפני כשבועיים, ומאז תלמידי התיכון אינם לומדים. בחינת בגרות שתוכננה להיום - בוטלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"הגעתי הרגע הביתה ואני מוכרח לאכול משהו כדי להתחמם", התנצל אמש מנהל בית הספר התיכון בערערה שבמשולש, עקל חדר, כשביקש לקיים את השיחה מאוחר יותר. זה היום ה-16 שבבית הספר אין חשמל. "זו פשוט מכת קור", הסביר, "אנחנו יושבים בחדר המורים בחושך, לא רואים אחד את השני".

מאז נקרע כבל החשמל הישן שהוביל חשמל לקרית החינוך במועצה הערבית, שבה לומדים 2,500 תלמידים, לא נעשה דבר לתיקונו. "פנינו לכולם", סיפר חדר, "כל יום אומרים מחר". את עיקר הדאגה הפנה לבחינת הבגרות בשפה ובספרות עברית שאמורה היתה להיערך היום. בעקבות פניית "הארץ" הודיעו במשרד החינוך כי הבחינה תידחה, אך הדבר אינו משביע את רצון בית הספר: "אנחנו לא יכולים לדחות כי ניכנס לעומס נורא".

המחסור בחשמל פגע כמובן בבואם של רבים מתלמידי התיכון, שנמצאים בחופשה, לתגבורים. "גם כשהגיעו, היינו צריכים אור ומחשבים", סיפר, "רק הבוקר נדע אם נצליח לקיים את הבחינה".

עקל חדר, מנהל התיכון בערערהצילום: רמי שלוש

את תגובת המועצה לא ניתן היה להשיג. מחברת החשמל נמסר כי "לחברה אין כל קשר להפסקת החשמל, והיא תוצאה של עבודות עפר שנעשו במקום. כבל החשמל שנקרע ישן מאוד ולא ניתן לתקן אותו. ללקוח הוצע גנרטור כפתרון זמני, אך הוא סירב. החברה החלה בטיפול בפתרון קבע הכולל חפירה והתקנת תוואי חדש, אלא שמדובר בהליך המצריך אישורים מהרשויות השונות. עד אז גנרטור הוא הפתרון הנכון ביותר".

ממשרד החינוך נמסר כי "במקומות שבהם לא ניתן לקיים לימודים, גם לא יתקיימו בחינות הבגרות. המשרד יודיע למנהלי בתי הספר על מועד חלופי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ