יאיר אטינגר

הרב דוד סתיו, יו"ר הנהלת ארגון רבני צהר, מודיע רשמית כי יתמודד לתפקיד הרב הראשי לישראל בבחירות שיתקיימו בחודשים הקרובים. לדבריו, "נדרש שינוי מהותי כדי להחזיר את הרבנות הראשית לדרכו המקרבת של הרב קוק זצ"ל", וזאת, בין השאר, לנוכח הנתונים על השיעור הגבוה של הישראלים שבוחרים להתחתן בקפריסין מתוך רתיעה מהרבנות הראשית לישראל. "מה יקרה עם הילדים שלהם?", שאל, "אנחנו יוצרים בידינו ממש שני עמים – האחד עם יהודי דתי-מסורתי, והשני עם ישראלי גוי. אין לך חורבן גדול ומשמעותי מהדבר הזה".

ארגון צהר, ובפרט הרב סתיו (52), רב היישוב שוהם, עובדים זה זמן על הצגת מועמדות, כפי שפורסם לראשונה ב"הארץ" בספטמבר. אתמול הוא הודיע על כך בהודעה מצולמת לעיתונות, בסרטון ביוטיוב שבו הוא מביע תקווה להפוך את הרבנות "רלוונטית יותר לחברה הישראלית", כפי שעשה ארגון צהר ב-17 השנים האחרונות לטקסים יהודיים שונים.

הרב סתיו מתמודד על תפקיד הרב האשכנזי הראשי, במקומו של הרב יונה מצגר. הוא הראשון להכריז רשמית, אבל הוא לא היחיד שעובד במרץ לקראת הבחירות. הרב אליעזר איגרא והרב יעקב שפירא, שניהם מהציונות הדתית, ובצד המזוהה כחרדי – הרב דוד יצחק גרוסמן ממגדל העמק והרב דוד לאו, רבה של מודיעין-מכבים-רעות, בנו של הרב הראשי לשעבר הרב ישראל מאיר לאו.

מבין השמות הללו, סתיו הוא המועמד שצפוי לעורר התנגדות גבוהה אצל החרדים האשכנזים, והוא מנסה לגייס קולות מחוגים דתיים אחרים שישפיעו על 150 החברים בגוף הבוחר. הרב סתיו הסתכסך עם הרבנות הראשית, החרדית כמעט כולה, כאשר ניהל נגדה מאבק להכרה מלאה בתעודות הנישואין שהוא מנפיק.

"המועמדות שלי איננה באה להתריס כנגד איזושהי קבוצה", אמר, "אנחנו רואים כיעד מרכזי לחבר בין מגוון הציבורים, החילוני, הדתי והחרדי. מועמדות זאת איננה נגד אף מועמד אחר, מועמדות זאת היא בעד. היא בעד לחבר את העם היהודי לתורה, היא בעד לחבר החברה הישראלית כולה לבורא עולם, היא בעד לחבר אותנו ביחד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ