2 תלמידים חשודים בתקיפת מורה בבי"ס בצפת

4 ימים לאחר שמורה בהוד השרון הותקף בידי אב לתלמיד, פצעו 2 נערים מורה בבית ספרם במהלך משחק. עם זאת הם טוענים: גם הוא הכה אותנו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שני תלמידי תיכון בצפת חשודים כי תקפו היום (שלישי) מורה בן 36 וגרמו לפציעתו. השניים קשרו עצמם לאירוע אך טוענים שגם הם הוכו בידי המורה.

המקרה התרחש היום סמוך לשעה 13:00. השניים, בני 16, תקפו את המורה במהלך משחק שגלש לעימות אלים. המורה הגיע לבית החולים זיו בצפת כשהוא סובל מחבלות באף, בפנים ובצלעות וכן מקשיים בנשימה. הוא עבר סדרת בדיקות ומצבו הוגדר קל. הוא צפוי להשתחרר מבית החולים הערב.

שוטרי תחנת צפת, בפיקודו של סגן-ניצב עופר קנטרוביץ', פתחו בחקירת האירוע, ועצרו את שני התלמידים. במהלך החקירה, שנמשכה כמה שעות, השניים הודו כי אכן היה עימות בינם לבין המורה והם ישוחררו לביתם בשעות הקרובות. ככל הידוע, גם על גופם נראו סימני אלימות, שלטענתם מעידים שאכן הותקפו על ידי המורה.

ככל הידוע, המורה סיפר בתחילה לשוטרים כי הותקף בחצר בית הספר על ידי שלושה תלמידים שאינו מכיר, אולם מאוחר יותר טען כי נפצע במשחק "קרב תרנגולים" (בו המטרה היא להפיל את היריב על ידי דחיפתו והפלתו, תוך עמידה על רגל אחת ושילוב הידיים) עם שני החשודים.

מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך, ד"ר אורנה שמחון, גינתה בחריפות רבה את האירוע היום וציינה כי המשרד יגלה אפס סבלנות כלפי המקרה. ד"ר שמחון הנחתה את מנהל בית הספר להשעות באופן מיידי את התלמידים מבית הספר עד לכינוסה של המועצה הפדגוגית, שתדון בהמשך דרכם. כמו כן, הנחתה לקיים מחר שיחות הסברה עם כלל התלמידים, תוך שימת דגש על החומרה שבמעשיהם והעברת המסר, כי אין בכוונת בית הספר לעבור לסדר היום במקרים של פגיעה פיזית או במעמדם וסמכותם של המורים.

מועצת התלמידים הארצית מסרה בתגובה כי "אנו רואים בחומרה כל מקרה אלימות. בנוגע למקרים מסוג זה, הטיפול צריך להיות פלילי וחינוכי במקביל. אנו ממליצים לצוות החינוכי של בית הספר לנסח וליישם תוכנית חינוכית מקיפה בנושא משמעותה של אלימות כלפי מורים, ולמועצת התלמידים בבית הספר לעסוק בנושא, וליזום שיחות ודיונים בכיתות הלימוד".

לפני ארבעה ימים הכה אב של תלמיד את המורה של בנו מול תלמידים בחטיבת ביניים בהוד השרון. בעקבות האירוע הושבתו שלשום הלימודים במוסד במשך שעתיים.

האירוע התרחש במהלך מבחן בכיתה בבית הספר. בנו של האב המכה השתמש בטלפון נייד והמורה ניגש אליו, לקח ממנו את המכשיר וחזר לשבת במקומו. התלמיד הודיע על המקרה לאביו. כחצי שעה לאחר מכן הגיע האב לבית הספר, ובנוכחות כל הכיתה דרש מהמורה להחזיר הטלפון. משזה לא הסכים, גרר אותו האב לחצר בית הספר והחל להכותו לעיני כל התלמידים.

המורה ההמום חזר אל התלמידים בכיתה על מנת שיסיימו את המבחן והחזיר לתלמיד את הטלפון. עם סיום השיעור, כשיצא מהכיתה, הוא הבחין באב שממתין לו במסדרון בית הספר. אז תקף האב את המורה בפעם השנייה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ