כל הדרכים מובילות לקנס |

עיריית ת"א סימנה חניית נכה מתחת לרכב חונה - וגררה אותו

תושבת העיר החנתה כחוק. בעוד רכבה חונה, שינו עובדי עירייה את סימון החניה, ולאחר שעתיים נגרר רכבה. למזלה עמדו לרשותה סרטוני אבטחה

אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור

הילה בן ברוך החנתה ביום ראשון בצהריים את מכוניתה מתחת לביתה ברחוב יהודה הלוי בתל אביב בחניה חוקית, המסומנת בכחול-לבן. כאשר שבה למקום בשעות הערב נדהמה לגלות כי הרכב כבר לא שם, ובמקום בו עמד מסומנת חניית נכים. מתקשה להאמין למראה עיניה, התקשרה למוקד העירוני, לברר היכן מכוניתה. לדבריה, המוקדן סירב תחילה להאמין לה וטען כי היא משקרת. לבסוף הסכים לבדוק את טענותיה וגילה כי מכוניתה נגררה בידי העירייה לחניון הדולפינריום, ועליה לשלם קנס בסך 1,000 שקלים ועוד 350 שקלים עלויות גרירה.

בן ברוך סירבה לקבל את רוע הגזירה. למחרת בבוקר ניגשה אל בניין משרדים מול ביתה, כדי לברר אם מישהו ראה מתי סימנו את חניית הנכים וגררו את רכבה. היא גילתה כי לבניין יש מצלמות אבטחה ואיש חברת האבטחה הסכים להראות לה את התיעוד. בצילום רואים בבירור כיצד בזמן שמכוניתה חונה שם מסמנים עובדי העירייה את חניית הנכים. לאחר מכן נגררת מכוניתה בידי גרר בשליחות העירייה. הלילה שיתפה בן ברוך את הסיפור בפייסבוק וצירפה אליו את התיעוד ממצלמות האבטחה.

"פשוט לראות ולא להאמין. לבכות או לצחוק. בזמן שרכבי חונה בכחול לבן, מגיעים שני עובדי עירייה ומסמנים סביבו את חניית הנכה! צ'יק צ'ק גם שינו את צבע המדרכה מכחול לבן לאפור. ככה. בפשטות", כתבה בפייסבוק. "תוך 5 דקות הפכו אותי לעוברת על החוק. פשוט בריונות ובזיון שטרם נראו בעיריית תל אביב. הרי יש שם שני עובדים! אף אחד מהם לא שם לב שעומד שם רכב? לא יכלו להרים שנייה טלפון? להתריע? כמובן שלא. כי מה אכפת להם? הם רק באו לעבוד". על הצילום שהעלתה אין חותמת זמן, אך לדברי בן ברוך הרכב עמד שעתיים בחניית הנכה החדשה עד שנגרר.

"עד כה, ה'עבירה' שלי עומדת על סך 1350 ש"ח. ככה. בלי למצמץ. כל אחד בא, עשה את העבודה שלו, ולא עצר לרגע להפעיל שיקול דעת. אבל למי אכפת? העיקר שעיריית תל אביב מצצה לנו עוד קצת את הדם ואת הכיס. מזלי הרב מאוד שיש לי את הצילומים, אני לא רוצה בכלל לחשוב על אנשים אשר קרה להם מקרה דומה ושצריכים עכשיו ללכת להוכיח את חפותם ללא שום הוכחה", הוסיפה בן ברוך ותקפה את העירייה: "אתם לא אוכפים שום חוק, אתם מייצרים תרחישים שכל מטרתם לפשוע במי שמחזיק רכב בעיר הזאת. עם סכומים לא הגיוניים, עם עובדים מתוסכלים שפשע לקרוא להם 'נותני שירות', עם הרבה השקעת אנרגיה באיך להפוך אותנו לאומללים יותר".

תוך שעות ספורות זכה הסיפור לאלפי שיתופים בפייסבוק. בן ברוך הבטיחה להיאבק: "אני לא מתכוונת לשתוק, ולא לרגע אחד, וגם לא לנוח ולא להירגע. אני אפתח בהליכים משפטיים על העוול ועוגמת הנפש, אבל יותר מכל על העבירות שלכם. ואני קוראת גם לכל מי שקורא את הפוסט הזה להפיץ אותו הלאה, לא לשתוק אם קרה לכם מקרה דומה, פשוט לא להתייאש", כתבה. "הגיע הזמן שנתעורר ונעצור את הטירוף הזה שנקרא 'עיריית תל אביב - בשבילכם בלי הפסקה'".

עובד העירייה מסמן את חניית הנכים מסביב למכונית של בן ברוךצילום: מתוך סרט האבטחה

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "מדובר בטעות חמורה ושלומיאליות שאינה מקובלת על עיריית תל-אביב - יפו. אנחנו מתנצלים על עוגמת הנפש ונבדוק את עצמנו לגבי העתיד כדי שדברים מסוג זה לא יישנו. הקבלן שהגיע למקום סימן אותו כחניית נכים, אך בניגוד לנוהל לא עדכן את אגף הפיקוח. יודגש כי במקום הוצב 3 ימים לפני המקרה תמרור המציין כי מדובר בחניית נכים. עם הגעתה של התושבת לאגף החניה אמש בוטל הקנס באופן מיידי, והיא לא חויבה בהוצאות גרירה. באשר למענה של הנציג במוקד 106, הנושא ייבדק ויחודדו הנהלים לגבי אופן המענה והטיפול של נציגי המוקד במקרים מעין אלו".

קרה לכם מקרה דומה? שתפו אותנו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ