הצהרונים בירושלים לא ייסגרו: פשרה הושגה בין העירייה לסייעות

הקיצוץ בשכר העובדות יעמוד על 8% במקום עשרות אחוזים כפי שתכננה העירייה; היא התחייבה להגביל את מספר הילדים ל-30 בכל צהרון

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

נציגי עובדות הצהרונים הגיעו לפשרה עם עיריית ירושלים על הפגיעה הצפויה בשכרן במסגרת יום הלימודים הארוך בחינם. ההסכם שיאפשר את המשך הפעלת הצהרונים הושג בתום פגישה לילית בין ראש עיריית ירושלים לנציגי ההורים, עובדות הצהרונים, סיעת ירושלמים וארגון כוח לעובדים. 

המשבר פרץ לאחר שהעירייה בשיתוף משרד האוצר החילה תוכנית ליום לימודים ארוך בחינם בגני הילדים. במסגרת התוכנית הוזלו מאוד מחירי הצהרונים אך היא גם פגעה קשות בתנאי העסקתן של הגננות והסייעות. אל עובדות הצהרונים הצטרפו ההורים שמחו על הפגיעה בתנאי עבודתן. 

על פי ההסכם שהושג תצומצם הפגיעה בשכר הסייעות ל-8%, במקום עשרות אחוזים על פי התוכנית המקורית. בנוסף התחייבה העירייה להגביל את מספר הילדים בכל צהרון ל-30 בלבד, במקום 35.

ניר ברקת, ראש עיריית ירושליםצילום: תומר אפלבאום

במסגרת הפשרה נקבע גם פורום של שולחן עגול לדון בבעיות שעדיין נותרו. על פי התוכנית במקום 815 שקלים ששילמו הורים עד כה לצהרונים הם ישלמו 215 שקלים בלבד (עבור הורים עובדים) ו-319 שקלים להורים שאינם עובדים. על פי חישוב שערכה העירייה, משמעות ההטבה להורים ל-3 ילדים בגילאים 3-9 היא 1,800 שקלים בכל חודש. 

ראש העיר ניר ברקת בירך על ההסכמות, "אני שמח שהצלחנו בכוחות משותפים להביא לשיפור משמעותי בשכר הסייעות ובכך לאפשר להן להמשיך ולחנך את תלמידי העיר. רפורמת הצהרונים היא מהפכה חשובה ביותר במערכת החינוך המעניקה הטבה משמעותית להורים עובדים בעיר ואנו נמשיך לפעול לשפר את מערכת החינוך ולהגדיל את השירותים להורים ולתלמידים".

גם חברת מועצת העיר, רחל עזריה, שסייעה לעובדות, בירכה על ההסכם: "כירושלמים, אנו גאים במהלך הגדול שהובלנו יחדיו בסולידריות: הורים גננות וסייעות".  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ