בעלי העסקים הקטנים בבאר שבע: הקניון החדש יחסל אותנו סופית

הקניון צפוי להיות הגדול בארץ ויפתח בפסח. לטענת יוזמיו הוא יעזור בפיתוח העיר. העסקים הקטנים: "אם ימשיכו לבנות רק קניונים - יקבלו פשיטת רגל"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הקניון הגדול בבאר שבע עתיד להיפתח בעוד כחודש וחצי. תושבי העיר כבר מחכים בקוצר רוח לתחילת עבודתו של המקום שצפוי לשנות את פני העיר וליצור אלפי מקומות תעסוקה, אולם בעלי העסקים הקטנים בעיר חוששים כי פתיחת המתחם החדשה תגרום להם נזק כלכלי עצום.

עלות הקמת הקניון, שצפוי להיות הקניון הגדול בישראל, מוערכת בכמיליארד שקל. הוא צפוי להתפרס על שטח של 60 דונם עם שטח בנוי של כ-160 אלף מ"ר, מהם כ-42,500 מ"ר יוקצו למסחר. המתחם, מיזם משותף של קבוצת להב וחברת מליסרון, נמצא בשכונה ט' שבצפון מערב באר שבע. שלושה מתחמי מסחר נוספים מרוכזים במזרח העיר ושני הקניונים הקיימים נמצאים האחד במרכז העיר והשני בקרבת התחנה המרכזית.

לא כולם בעיר שמחים מהבשורה החדשה. בעלי העסקים הקטנים בעיר, ובעיקר אלו הפועלים בעיר העתיקה, טוענים כי מתחם חדש, בנוסף לחמישה שכבר קיימים בעיר, ימוטט את העסקים המקומיים. "יש בעיר העתיקה מאות חנויות ועסקים שמעסיקים אלפי עובדים מבאר שבע. גם היום אנחנו ‘צולעים' ומתחם קניות בעיר יפגע בנו", אומר אורן אריש, בעל עסק בעיר העתיקה. "יש היום מספר מתחמים שבקושי מתקיימים וזאת יכולה להיות מכת המוות שלהם" אומר אלי שאמי, בעל חנות למוצרי לחשמל בעיר העתיקה, ומוסיף "אם בבאר שבע מתכננים לבנות רק קניונים וחנויות כדי להכניס יותר כספי ארנונה, הם יקבלו בסוף משהו אחר - פשיטת רגל".

5 מתוך 5 |
1 מתוך 5 |
2 מתוך 5 |

מנגד מצביעים התומכים במיזם על היתרונות שבפתיחה שיועילו, לטענתם, גם לעסקים הקטנים. שמעון בוקר, מנהל תפעול חברת יעדים האחראית לאזורי התעשייה ומתחמי הבילוי בעיריית באר שבע, גורס כי הקניון החדש יוביל בעיקר לפיתוח העיר. "זוהי עיר מטרופולין שמשרתת קרוב לחצי מיליון תושבים, כולם ירוויחו מתנופת הפיתוח, כולל העיר העתיקה. הקניון החדש ישדרג את מתחמי הקניות בעיר ויהפוך את באר שבע לבירת מרכזי הקניות והבילויים בארץ", הוא מסביר. "העסקים המקומיים יכולים להצטרף למתחם החדש", אומר יזם ובעלי הקניון אלי להב ביחס לטענותיהם, "אין מה לעשות, העולם מתקדם והם מוזמנים להצטרף לנבחרת שלנו. הקניון יביא עוד 2,000 מקומות עבודה ובמקום לצעוד לאחור, העיר תצעד קדימה". להב הוסיף כי "תושבי הנגב זכאים למשהו בקנה מידה עולמי, וזה מה שהבאנו. כעת תושבי האזור לא יצטרכו לנסוע לתל אביב בשביל לקנות".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ