שתי אצניות מאתיופיה ברחו באמצע מרתון י־ם - ונעלמו

האצניות שהשתתפו בעבר במרתונים בינלאומיים החלו את המרוץ ואז נעלמו. במשטרה סבורים שהן תכננו מראש את הבריחה, ונמצאות בדרום ת"א

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שתי אצניות מאתיופיה, שבאו להשתתף במרתון ירושלים, ברחו באמצע הריצה במטרה להישאר בישראל. במשטרה סבורים שהשתיים נמצאות בדרום תל אביב.

בימים האחרונים הוגשה תלונה למשטרת לב הבירה בירושלים על ידי עובדים בעיריית ירושלים לפיה שתי אצניות, מלט מקונן (24) ומהלט זליקה (25) שבאו מאתיופיה למרתון לא יצרו קשר עם מארגני האירוע עד היום. עיריית ירושלים הביאה לישראל אצנים ממדינות רבות, כמקובל במרתונים בעולם. שתי האצניות אמנם לא אצניות אולימפיות, אבל לדברי המארגנים הן ספורטאיות מצטיינות שהשתתפו בעבר במרתונים בינלאומיים.

המארגנים הבחינו בשתיים כשהן מגיעות לנקודת הזינוק ויוצאות למרוץ. אולם עם בואו של הרץ האחרון הבחינו המארגנים ששתי הרצות לא מגיעות לקו הסיום. תחילה חששו לשלומן אולם כשהבינו מארגני המרתון שאין אפשרות של פציעה או חשש לחייהן, פנו למשטרה.  

מרתון ירושלים, יום שישיצילום: רויטרס

כעת ברור למשטרה ולמארגנים שהשתיים נטשו את הריצה באמצע. במשטרה סבורים שהשתיים ככל הנראה תכננו מבעוד מועד את הבריחה וייתכן שהן עזבו את ירושלים לדרום תל אביב. הדרכונים שלהן, המסמכים והציוד האישי נשארו עם מארגני המרוץ. הן עזבו את המרתון כשהן עם בגדי הריצה בלבד.

“אנחנו לא יודעים עליהן הרבה”, אמרו אתמול בעיריית ירושלים. במשטרת מחוז ירושלים החלו לחקור את העניין והגדירו את האצניות כשוהות בלתי חוקיות בישראל. פרטיהן האישיים הועברו למחוז תל אביב ומחוז מרכז במטרה לאתר אותן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ