עיריית ירושלים צפויה לקרוא רחוב ע"ש ישעיהו ליבוביץ

אחרי עשור של ויכוחים, אחת ההצעות הוותיקות על שולחן ועדת השמות בעיר עשויה סוף סוף לעבור. במרצ מקווים שהחרדים לא יפילו אותה שוב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ההצעה לקרוא רחוב בירושלים על שם הפרופ’ ישעיהו ליבוביץ, שעולה מדי פעם להצבעה בוועדת השמות של העירייה ונתקלת במכשול פוליטי בדמות החברים הדתיים והימניים, תועלה שוב ביום ראשון הקרוב וצפויה הפעם לעבור.

ההצעה הועלתה לראשונה לפני יותר מעשור. מאיר מרגלית, חבר ועדת השמות מסיעת מרצ, אמר כי הסיבה להעלאתה החוזרת לא קשורה לתשומת הלב הציבורית סביב דמותו של ליבוביץ בתקופה האחרונה, אלא להסכמות בתוך הקואליציה של ניר ברקת לקראת סיום הקדנציה. “זו אחת ההצעות הכי ותיקות על שולחן הוועדה”, אמר, “אני לא יכול להבטיח לאף אחד שזה יעבור, אבל יש מקום לאופטימיות”.

מרגלית הוסיף כי מרצ שיתפה פעולה עם יוזמות הימין והדתיים להנציח את ראשי המפד”ל לדורותיהם, בהם זרח ורהפטיג, יוסף בורג וזבולון המר, וכן להנצחת הרב יצחק כדורי, העיתונאי הימני אדיר זיק וכן בן ציון נתניהו – וכעת היא מצפה לתמורה.

פרופ’ ישעיהו ליבוביץצילום: אלכס ליבק

קובי כחלון, יו”ר ועדת השמות, הביע תקווה שסיעות הימין לא ישובו ויתנגדו הפעם להצבעה. “לא הגיוני שלא יהיה רחוב על שמו של אדם שזכה בפרס יקיר ירושלים”, אמר, “אני מאמין שזה יעבור, אני מאוד רוצה ועושה ‘מלחמת עולם’ שזה יעבור, אבל לך תדע אם לא מתכננים לי תרגיל”.

דוד הררי, סגן ראש העיר מטעם הבית היהודי, שהסתייג בעבר מהנצחת ליבוביץ, העריך אף הוא שההצעה תאושר. הררי אמר כי סיעתו לא תתנגד להצעה: “לא גיבשנו סופית את עמדתנו, אבל נראה שזה יעבור”. במרצ מקווים להעביר גם החלטה להנציח את שמו של סגן ראש העיר מטעם מרצ וישראל חופשית, ארנן יקותיאלי, במתחם בגן סאקר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ