לראשונה בישראל

קו סיוע לבדואיות שהותקפו מינית

הפרויקט, שיופעל תחילה יום אחד בשבוע, הוקם בזכות גיוס כספים מחו"ל

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

פורום נשים בנגב חונך בימים אלה מרכז המעניק קו סיוע ראשון לקורבנות פגיעה מינית ופיזית, הראשון בישראל המיועד לאוכלוסייה הבדואית בלבד. הכוונה היא לעודד פנייה של בדואיות לקבל סיוע, על אף השמרנות והסגירות החברתית.

ספא שחאדה, ראש הפורום, אמרה ל”הארץ” כי זה פרויקט ייחודי שקם לאחר מאמץ רב, הן מבחינת גיוס הכספים והן מבחינת עידוד נשים לשבור את מחסום השתיקה. לדבריה, “בפעילות הסברה וסדנאות שקיימנו בשנים האחרונות קיבלנו פניות מנשים רבות שביקשו סיוע וליווי בגלל אלימות פיזית, מינית ומילולית. קו הסיוע יאפשר לכל אשה בדואית להתקשר ולמצוא אוזן קשבת של מתנדבות שהוכשרו לכך”.

הקו יפעל תחילה יום אחד בשבוע, ובהמשך יתווספו מתנדבות להפעלתו לזמן ארוך יותר. מתנדבות וארגוני נשים הפיצו מנשרים בנגב, גם בכפרים הלא מוכרים, המודיעים על הקו. בפורום הנשים הודו כי אין זה ניסיון קל בחברה סגורה ושגיוס כספים בחו”ל, בעיקר באיחוד האירופי ובארה”ב, סייע לקדם את הפרויקט.

המוקד הטלפוני לנשים בדואיות בנגבצילום: אליהו הרשקוביץ

ועד הפעולה לשוויון בענייני אישיות, הכולל ארגוני נשים הפעילים בחברה הערבית, פרסם אתמול, לרגל יום האשה הבינלאומי החל מחר, נתונים לפיהם כ-60% מהנשים הנשואות מתחת לגיל 18 בישראל הן ערביות. לפי הפרסום, בישראל ישנן 1,442 ערביות נשואות שגילן מתחת ל-17, 86% מהנשים הנשואות בגיל זה בארץ.  

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ