פלסטיניות המתגוררות בישראל לח"כיות: סייעו לבטל האיסור על איחוד משפחות

קבוצת הנשים, ששלחה את המכתב לרגל יום האשה הבינלאומי, ביקשו לקיים פגישה עם חברות הכנסת. רק שתיים מהן השיבו לנשים הפלסטיניות

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

קבוצה של נשים פלסטיניות שנפגעו מהוראת השעה האוסרת על איחוד משפחות, פנו בשבוע שעבר במכתב אישי לכל חברות הכנסת בבקשה לקבוע עמן פגישה. במכתב, שנשלח לרגל יום האשה הבינלאומי, הסבירו הנשים המתגוררות בישראלי על הקשיים שהן חוות בחייהן בשל הוראת שעה זו. 

"אנחנו פונות אליך כאשה, נסי לשים את עצמך במקומנו ולתאר את הסבל שאנו חוות יום-יום. תארי חיים בהם את משותקת לחלוטין, חיה כרוח רפאים, כאם וכאשה משוללת זכויות, עם תלות מוחלטת בבן הזוג. חיים של התמודדות עם חוסר ודאות ובצל הפחד התמידי מגירוש או מאי-חידוש היתר השהייה. תארי לך כמה קשה לנהל חיי משפחה נורמליים, לנסות לתמוך ולגדל ילדים כאשר אינך יודעת באיזה רגע יכול להסתיים מעצר הבית שבו את נתונה ומתי תגורשי", כתבו הנשים הפלסטיניות.

לדברי הנשים, עצם העובדה שחלקן מקבלות בקביעות היתר שהייה, מוכיחה שהן לא מהוות סיכון ביטחוני. "המציאות מוכיחה זאת היטב, שהרי התיקון לחוק לא מנע מאתנו להתאהב, להתחתן, לרצות לגדל ילדים ולנהל חיי משפחה בתוך ישראל. מה שכן הוא מונע מאתנו זה זכויות. כנשים וכבני אדם זכותנו להחליט עם מי אנו רוצות לחיות את חיינו ועם מי לגדל את ילדינו", כתבו.

גלאון בכנסת. היחידה שענתה בשמהצילום: מיכל פתאל

שחר שוהם, מנהלת מחלקת מהגרים וחסרי מעמד בארגון רופאים לזכויות אדם שסייע לנשים להפיץ את המכתב, הסבירה היום כי הפנייה נועדה לגייס את חברות הכנסת להצטרף למאבק נגד הוראת השעה, ולסייע לנשים לקבל גישה לשירותי בריאות ורווחה ללא תלות במעמדן. מארגון רופאים לזכויות אדם נמסר כי למכתב הגיעו שתי תשובות: מיו"ר מרצ זהבה גלאון, שהביעה תמיכה במאבק, ומחברת כנסת ששמה לא נמסר, שכתבה שהיא עוסקת בנושאים חברתיים בלבד ולא תוכל לטפל בעניין זה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ