טרם הוחלט אם לקיים את המרתון המלא בתל אביב

בעירייה הסבירו כי מזג האוויר הוא השיקול היחיד בהחלטה אם לקיים את הריצה שנדחתה מיום שישי שעבר. בריצת חצי המרתון מת אדם

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

עיריית תל אביב טרם החליטה אם לקיים את ריצת המרתון המלאה ביום שישי. היום (ראשון) התקיימה בעירייה ישיבה בהשתתפות ראש העיר רון חולדאי, המנכ"ל מנחם לייבה, אנשי מחלקת הספורט ומפיקי האירוע. בישיבה הוחלט להמתין עוד ולקבל החלטה סופית בעניין בהתאם לתחזית מזג האוויר.

העירייה ממתינה גם להמלצת משרד הבריאות באשר לקיום המרתון. החלטה צפויה להתקבל מחר. בעירייה הבהירו כי מזג האוויר יהיה השיקול היחיד בהחלטה אם לקיים את המרתון כמתוכנן, או לבטלו. זאת, לאחר שביום שישי האחרון מת מיכאל מיכאלוביץ' שהשתתף במרוץ החצי מרתון.

למרתון המלא נרשמו 2,400 רצים. לפי המארגנים, רבים מהם השתתפו ביום שישי בחצי המרתון ומעריכים כי חלקם, ובייחוד רצים מחו"ל, עשויים לוותר על ריצת המרתון המלאה.
הריצה שנועדה להתקיים בשישי האחרון נדחתה בשבוע בהמלצת משרד הבריאות, בשל התחזית לשרב. על מנת לא לשבש פעם נוספת את התנועה בעיר, הוחלט עוד בשבוע שעבר לשנות את מסלול המרתון, והמשתתפים יקיפו את פארק הירקון במקום לרוץ ברחובות העיר. בשל כך, לא ייסגרו צירי תנועה מרכזיים.

רצים בתל אביב. הפורומים הייעודיים הוצפו באזהרות לגבי ריצה בתנאי שרבצילום: דניאל בר און

"אנחנו נערכים למרתון בהנחה שהוא מתקיים", אמר אתמול מנהל מחלקת הספורט בעירייה, מוטי אמברם. בהתייחסו לאירועים ביום שישי האחרון אמר אמברם: "כרגע אנחנו בשלבים של תחקיר. עדיין אין לנו תובנות מלאות. אנחנו בוחנים כל נוהל שבוצע לקראת האירוע ומנסים לראות אם יכולנו לעשות אותו אחרת על מנת למנוע את האבדה בנפש. אנחנו מנסים לקבל גם משוב מגורמים חיצוניים, כמו מד"א, איכילוב והמשטרה. ככל שנשלים את איסוף הנתונים ככה נסיק מסקנות ונפיק לקחים".

המרתון הבא צפוי להתקיים באפריל 2014, מועד חם עוד יותר. אמברם אמר כי העירייה טרם החליטה אם לפעול לשינוי המועד בעקבות האסון בחצי המרתון השנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ