צה"ל התלונן על שיתוף בר רפאלי בקמפיין של משרד החוץ

דובר צה"ל טען כי מדובר ב"מסר של סלחנות והעלמת עין מאי גיוס"

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

דובר צה"ל, תא"ל יואב (פולי) מרדכי, פנה למשרד החוץ והתלונן על כך שהדוגמנית המצליחה בר רפאלי מככבת בסרטון הסברה חדש של מדינת ישראל, אף שלא שירתה צה"ל. לדבריו, הדבר מהווה "מסר של סלחנות והעלמת עין מאי גיוס".

לפי הפרסום אתמול בערוצי הטלוויזיה, במכתב רשמי של דובר צה"ל ששוגר לידי משרד החוץ נכתב כי "צה"ל פועל בשנים האחרונות במגוון רחב של דרכים להעלאת ערך השירות בצה"ל ולמאבק בתופעת ההשתמטות, וזאת על מנת לשמר את הממד הערכי של היות צה"ל צבא העם". לדבריו, "למרות שהקמפיינים להסברה בחו"ל אינם נמצאים בתחום אחריותו של צה"ל, יש מקום לשיקול דעת למסר השלילי לחברה הישראלית העשוי להינתן מהעמדתה הרשמית של בר רפאלי, שלא שירתה בצה"ל, כנציגת מדינת ישראל בקמפיין הסברה לחו"ל".

לפני מספר שנים התנהל בצה"ל קמפיין אגרסיבי נגד ידוענים שלא שירתו בצה"ל. הדבר הביא לכך שראשי רשויות מקומיות נהגו להזמין זמרים ואומנים להשתתף באירועים רשמיים רק לאחר שבדקו האם שירתו בצה"ל וכיצד נראה גיליון השירות הצבאי שלהם.

ב-2010, במהלך הרצאה סגורה לסטודנטים, קרא ראש אגף כוח האדם בצה"ל דאז, אלוף במיל' אבי זמיר, להחרים מוצרים שמפרסמים ידוענים אשר השתמטו מצה"ל. "בר רפאלי לא צריכה להופיע בפרסומות", צוטט אז זמיר. "ואם היא מפרסמת, אז אתם אל תקנו את המוצרים. זו תהיה התשובה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "צה"ל רואה בחובת הגיוס ערך עליון ופועל במגוון דרכים לחיזוק ערך השירות בצה"ל. לא נתייחס לתוכן שיח פנימי".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ