אלי אשכנזי

תוכנית חינוכית לנוער יהודי וערבי, שפעלה בשנים האחרונות במרכז גבעת חביבה, עלולה להיסגר אחרי חג הפסח. לדברי אנשי המרכז, סגירת התוכנית נובעת מכך שמשרד החינוך הפסיק את השתתפותו בתקצובה.

במסגרת התוכנית, הנקראת “מפגשים”, מתקיים בגבעת חביבה סמינר בן יומיים המפגיש נוער יהודי וערבי ישראלי. עד כה השתתפו בסמינר אלפי בני נוער שלקחו חלק בסדרת סדנאות שנועדו ליצור “כר ראשוני לעיצוב עתיד משותף המבוסס על כבוד הדדי”. לפני כשנה וחצי הצטרף משרד החינוך למיזם והתחייב להכפיל את התקציב שיגייס מרכז גבעת חביבה. על בסיס ההתחייבות הוכפל מספר המשתתפים בפרויקט והגיע ל-3,000. 

אלא שלדברי יניב שגיא, מנכ”ל גבעת חביבה, כבר בתחילת שנת הלימודים “במשרד החינוך גמגמו והסבירו לנו שיש קושי עם המשך קיומו של המיזם וכי התקציב אינו ברור”. שגיא ציין כי הוסבר לו על ידי אנשי המנהל לחברה ונוער במשרד החינוך עד כמה התוכנית חשובה, אך יחד עם זאת הם טענו כי אין בידיהם כרגע תקציב שיאפשר את המשך קיומו של המיזם. לדבריו, המפגשים הבאים יתקיימו במימון שיגיע מתוך הכספים אותם ייעדו לשנת הלימודים הבאה. במשרד החינוך מסרו כי אין בכוונתם להפסיק את התקצוב, אולם כל עוד תקציב המדינה לא עבר אין ביכולתם לתקצב מיזמים כגון “מפגשים” ומיזמים חינוכיים נוספים.

מפגש ערבים ויהודים בגבעת חביבהצילום: איציק בן מלכי

מנכ”לית משרד החינוך, דלית שטאובר, כתבה בתשובתה לפנייתו של שגיא כי היא “מקווה שמרגע שמנהל חברה ונוער יחזור לפעול במסגרת תקציב מדינה מוסדר, המנהל ימצא מתוך משאביו אמצעי תקציב להמשיך ולתמוך במיזם”.

רוצים לקרוא את כל הטורים והכתבות במוסף הארץ? הורידו כעת את האפליקציה האינטראקטיבית החדשה לאייפד

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ