אילן ליאור
אילן ליאור

יוזמת המחאה החברתית, דפני ליף, שוקלת לרוץ לראשות עיריית תל אביב. אתמול (ראשון) נפתח דף אירוע בפייסבוק תחת הכותרת "ב' זה בחירות - השקת הקמפיין הרשמי של דפני ליף לראשות עיריית תל אביב-יפו". הדף קורא לבוא להפגנת תמיכה בליף בשדרות רוטשילד בתל אביב במוצאי שבת. ליף עצמה פרסמה היום אחר הצהריים פוסט בדף הפייסבוק שלה ובו הבהירה כי היא אינה עומדת מאחורי היוזמה. עם זאת, הודתה כי היא שוקלת את האפשרות.

"אתמול לא הייתי ליד הטלפון. כשהתעוררתי בבוקר מצאתי ים של שיחות שלא נענו והודעות, רובן תומכות ומדרבנות, בנוגע להחלטתי לרוץ לראשות עיריית תל אביב", כתבה. "הפרסומים שרצים בפייסבוק הם לא יוזמה שלי. נעשו פניות אלי בנוגע לבחירות המקומיות בתקופה האחרונה. אני לא מתכוונת לשקר - אני חושבת על זה וברצינות. עוד לא החלטתי אם אני רצה או לא. האירועים שנפתחו כאילו בשמי ייצרו באז שמגיע אלי מכל כיוון והופך את האופציה הזו לאופציה אמיתית. אבל עוד לא החלטתי. אשמח אם מי שפתח את האירוע יזדהה בפני".

עד כה, כ-200 איש בלבד אישרו בינתיים את בואם לאירוע התמיכה במועמדותה של ליף.

מי שפתח את האירוע התומך במועמדותה לראשות העיר לא הזדהה עד כה. בעמוד האירוע ציטט פוסט שליף פרסמה אתמול ויכול היה לרמוז על רצונה להתמודד: "מחשבה על המשפט 'מעבדות לחירות' - חירות לעולם לא תינתן. חירות היא עניין שלוקחים לידיים. חירות וחופש מתחילים מהחלטה פנימית של אדם עם עצמו. לדוגמא, עיריית תל אביב לא רצתה שאוציא אוהל לרחוב, עיריית תל אביב מבחינתה לא היתה נותנת לי על דעת עצמה את החירות לפעול".

דפני ליףצילום: דניאל צ'צ'יק

לפי שעה, מלבד ראש העיר המכהן זה יותר מ-14 שנה, רון חולדאי, איש לא הודיע באופן רשמי על מועמדותו לראשות עיריית תל אביב בבחירות שיתקיימו ב-22 באוקטובר השנה. ככל הידוע, חברי הכנסת ניצן הורוביץ (מרצ) ודב חנין (חד"ש), שהפסיד בפעם הקודמת לחולדאי, שוקלים את האפשרות להתמודד לראשות העיר.

ליף קיבלה בבחירות האחרונות לכנסת הצעות להתמודד במסגרת מפלגות שונות, אך דחתה את כולן. היא אף מתחה ביקורת בכמה הזדמנויות על ההחלטה של שניים ממובילי המחאה, סתיו שפיר ואיציק שמולי, להתמודד לכנסת ברשימת מפלגת העבודה. שבוע וחצי לפני הבחירות כתבה בציניות: "תודה לכל מי שרץ לכנסת עם דגל מורם של המחאה החברתית. ברור לי שאתם דוברים אמת, שזה מהבטן, כנראה שלכן לא התרעמתם על אף אחד מהמעצרים האלימים שלנו, המפגינים, וגם לא על המשפטים שהתחילו לתקוע לכולנו. תודה לכולכם על היעדר התמיכה, על המילים שאתם לא אומרים בגנות המשטר שהחליט לתבוע את חברי ועכשיו גם אותי. תיהנו בכנסת. אנחנו נמשיך לשלם את המחיר".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ