היום יתקיים הדיון על סגירת מועדון הבלוק

בית המשפט דחה שוב ושוב את בקשות המשטרה לסגור את המועדון לאלתר. בעליו: הופעלו לחצים נוספים לסגירת המקום

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

בית משפט השלום בתל אביב ידון היום בבקשת המשטרה להוציא צו סגירה לצמיתות למועדון “הבלוק” בדרום העיר. המשטרה סגרה את המועדון לפני חודש וחצי יחד עם חמישה מועדונים נוספים בעקבות פעילות ממושכת של סוכן סמוי, שתיעד סחר בסמים בהם. לפני כשבועיים פג תוקפו של הצו הזמני שאסר על מועדון הבלוק לפעול במשך 30 יום והוא שב לפעילות לפני פסח, חרף מאמץ רב של המשטרה למנוע את פתיחתו מחדש. בית המשפט דחה ארבע פניות של המשטרה לאסור על פעילות המועדון עד להשלמת הדיונים בבקשה לסגור אותו לצמיתות.

מיד לאחר קביעת המועד לדיון בבקשת הסגירה לצמיתות, פנתה המשטרה לבית משפט השלום ב”בקשה בהולה להבהרת החלטה”. פקד ניר בלומנפלד ממרחב יפתח ביקש להשאיר את המועדון סגור, אך השופט גיא הימן דחה את הבקשה. “אין מה להבהיר. הוגשה בקשה לצו שיפוטי. היא תידון במועד שנקבע, והוא המועד הקרוב ביותר לפי היומן”, כתב בהחלטתו. המשטרה לא ויתרה והגישה “בקשה בהולה למתן צו ארעי במעמד צד אחד”. המשטרה ביקשה שוב למנוע את פתיחת המועדון ונימקה כי זה “עסק מהסוג שמסכן את ביטחון הציבור”. גם את הבקשה הזאת דחה השופט הימן.

על ההחלטה הזאת ערערה המשטרה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, אך גם הערעור הזה נדחה. עורכי הדין מיכאל ספרד, אנו דעואל לוסקי ואסף וייצמן, המייצגים את מועדון, מחו בפני בית המשפט על התנהלות המשטרה בבקשות הסגירה החוזרות. בינתיים, פתח המועדון שוב את שעריו וערך מסיבות שהפכו גם לאקט מחאתי, נגד התנהלות המשטרה ודרישותיה. ירון טראקס, מבעלי המועדון, סיפר ל”הארץ” כי חרף החלטות בית המשפט הוסיפה המשטרה להערים עליו קשיים. המשטרה הפעילה על הבעלים לחצים לסגור את המקום ואף איימה לנקוט נגדם צעדים ובכלל זה מעצר, אם יסרבו. בשל הקשיים האלה, נאלץ המועדון לבטל בהתראה קצרה שתי מסיבות שתכנן לקיים.

מסיבה במועדון ה"בלוק" בתל־אביבצילום: גוני ריסקין

גם אחרי שלושה ניסיונות כושלים המשיכה המשטרה במאמציה המשפטיים לסגור את המועדון, אף שכבר פתח את שעריו. היא פנתה שוב לבית המשפט השלום ב”בקשה בהולה לעיון חוזר” בהחלטתו. לחלופין, ביקשה המשטרה להקדים את מועד הדיון בהוצאת צו סגירה לצמיתות. “נכון למועד כתיבת שורות אלו, נפתח המועדון והוא ממשיך לפעול בניגוד לחוק, ללא רישיון, כשבעליו עושים דין לעצמם, תוך סיכון ממשי של ציבור המבלים בו ובסביבתו”, נימקה. השופט הימן דחה שוב את הבקשה, הרביעית במספר. “איני רואה מקום לשנות מהחלטות קודמות. הבקשות דורשות עיגון בראיות הצופות פני עתיד, ולצורך כך בדיוק נקבע דיון במועד מוקדם שפונה במיוחד”, קבע.

בבקשה לסגור את המועדון לצמיתות, שבה ידון היום בית המשפט, נימקה המשטרה כי “העסק מהווה סכנה ממשית ומוחשית לשלום הציבור ומהווה פגיעה בשלטון החוק, בהיותו מקום עלייה לרגל של סוחרי סמים מרחבי הארץ, הפועלים להפצת הסמים המסוכנים באופן גלוי וללא כל הפרעה”. טראקס דוחה את טענות המשטרה ומדגיש כי הוא ועמיתיו לא ידעו דבר על סחר בסמים בשטח המועדון. לדבריו, הם עשו וממשיכים לעשות כל שביכולתם כדי למנוע תופעות כאלה. המועדון זכה בשבועות האחרונים לתמיכתם של ידוענים ואישי ציבור, ובהם חברי הכנסת תמר זנדברג וניצן הורוביץ (מרצ) ודב חנין (חד”ש). עד אתמול בערב חתמו על עצומה נגד סגירתו יותר מ-8,500 איש.

ייתכן שהשופט הימן לא יקבל החלטה היום בבקשה להוציא צו סגירה לצמיתות. במקרה כזה, מביע טראקס תקווה שבית המשפט יאפשר למועדון להמשיך לפעול עד לתום ההליך המשפטי ובסופו של דבר ידחה את בקשת המשטרה לסגור את המקום לצמיתות.

“השופט כן יצטרך להחליט אם אנחנו רשאים להמשיך לעבוד עד להכרעה סופית. זה מאוד משמעותי. אם אנחנו לא נעבוד בינתיים זה מאוד מפחית את הסיכויים שלנו לשרוד”, הוא אומר.

לעומת הבלוק, מועדון החתול והכלב, שגם אותו סגרה המשטרה לפני חודש וחצי, לא שב בינתיים לפעילות. המשטרה הגישה לבית המשפט בקשה להוציא גם למועדון הזה צו סגירה לצמיתות. טרם התקיים דיון בעניינו.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ