יניר יגנה

תלמיד כיתה יב' בתיכון מקיף ד' באשקלון פרץ למערכת הציונים הממוחשבת של בית ספרו והעלה את ציוניו, וציוניהם של כמה מחבריו. התלמיד הושעה מבית הספר ומחכה לדיון בעניינו.

הפריצה התגלתה במוצאי שבת לאחר שאחד מהמורים בבית הספר זיהה בתוכנת המשו"ב, המשמשת לעדכון ממוחשב של הישגי התלמידים, עלייה חדה בציונים המופיעים בתוכנה, לעומת אלו המקוריים שהעניק לתלמיד. כמו כן, התברר שהתלמיד העלה את ציוניהם של עוד ארבעה מחבריו, בכמה מקצועות, והוריד ציונים של תלמידים אחרים בכיתתו. על פי הערכתם של אנשי מנהל החינוך בעיר, התלמיד הצליח לחדור לתוכנת המשו"ב לאחר שהתקין תוכנת פריצה במחשבי בית הספר.

"זהו מקרה חמור של פריצה תרמית והונאה" אומר סמנכ"ל החינוך בעיר, משה ינאי. "ביום ראשון בבוקר דיווחנו לנו שאחד מהתלמידים שציוניהם עלו לפתע, חשוד במעשה. גילינו כי לחלק מחבריו הוא העלה את הציונים, ולחלק מהתלמידים הוא הוריד" סיפר ינאי. "לאחד התלמידים שונה הציון מ-50 ל-80. מדובר ביותר במקצוע אחד" הוסיף.

בעיריית אשקלון נקטו מספר צעדים בעקבות גילוי המקרה. הודעה על המעשה נמסרה למשרד החינוך ובקרוב תתקיים ישיבה פדגוגית בה יוחלט כיצד להעניש את התלמיד. במקביל פנו בעירייה גם למשטרה.

ממשרד החינוך נמסר כי מדובר במקרה חמור ביותר. יצוין בית הספר קיים שיחות הסברה עם התלמידים אודות חומרת המקרה וכן הוסבר להם כי יש להימנע ממעורבות במקרים מעין אלו.

השתתפה בהכנת הידיעה: טלילה נשר.

תלמידים בבית ספרצילום: טס שפלן

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ