ח"כ עדי קול: שום תמונה לא תעביר את ההשפלה שחווים במחסום קלנדיה

הח"כית (יש עתיד) סיפרה על חיילת ש"נבחה עליה" וטרטרה אותה ללא צורך, ועל חרדותיו של ידיד פלסטיני המנסה להרחיק את ילדיו מזריקת אבנים על חיילים

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ עדי קול (יש עתיד), שביקרה אתמול (ראשון) ברמאללה, מספרת כי הושפלה, כדבריה, במחסום קלנדיה בפאתי ירושלים, כפי שמושפלים הפלסטינים שנאלצים לעבור בו. קול חשפה בעמוד הפייסבוק שלה כיצד טורטרה במחסום, אף שהיא חברת כנסת, ומתחה ביקורת על עיריית ירושלים שאינה מספקת שירותים מוניציפליים לשכונה הפלסטינית שנמצאת באחריותה.

"גם אם אעלה תמונה של המכלאה הקפואה והמזוהמת במחסום קלנדיה, בה עברתי אתמול בשובי מרמאללה, לא תוכלו לראות ובטח שלא להרגיש את ההשפלה והעלבון שחשתי ושחשים פלסטינים בעלי אישורים הנאלצים לעבור בה יום אחרי יום”, סיפרה קול.

לדבריה, "לא תוכלו גם לשמוע את קולה של החיילת שנבחה עלינו ('חברת כנסת? איזה כנסת בדיוק') מבעד לזכוכית האטומה ודרשה שנלך ונחזור קדימה ואחורה שוב שוב, בלי שום סיבה. ואין תמונה וגם לא סרט שיוכלו להסביר את חוסר ההיגיון המשווע שהוביל לכך ששכונת קלנדיה, השייכת מוניציפלית לירושלים ותושביה משלמים ארנונה, לא מקבלת שירותים בסיסיים מישראל, כיוון שהיא נמצאת מעבר למחסום, אך גם לא מקבלת שירותים מהרשות הפלסטינית, כי היא לא בשטחי אחריותם. שכונה שהיא שטח הפקר" .

ח"כ עדי קולצילום: אלון רון

קול, חברת כנסת של מפלגת יש עתיד, היתה בעברה רכזת השדולה לקידום מעמד הילד בכנסת, ושימשה עוזרת לח"כ תמר גוז'נסקי מחד"ש בתפקיד יו"ר השדולה. היא קידמה הצעות חוק בתחום זכויות הילדים, אלימות נגד ילדים, בריאות וחינוך. ב-2005 יזמה והקימה את תוכנית "אוניברסיטה בעם" באוניברסיטת תל אביב, המאפשרת לנזקקים וחסרי השכלה ללמוד קורסי מבוא אוניברסיטאיים באוניברסיטאות השונות בישראל.

קול סיפרה בפוסט על ידיד מרמאללה, איש עסקים בשם אמג'ד, שגילה כי ילדיו בני ה-12 משתתפים ביידוי אבנים על חיילי צה"ל. "בשבוע שעבר שני הבנים חזרו הביתה וסיפרו לו שבמהלך משחק כדורגל בשכונה הם שמעו 'את הדבר הזה שחיילים משתמשים בו' (מכשיר קשר). הם החליטו לעקוב אחרי הקול יחד עם כמה מחבריהם לשכונה, עד 'שגילו' את החיילים, ואז כולם יחד זרקו עליהם אבנים".

לדבריה, "אמג'ד הגיב מיד בכעס רב ואסר על ילדיו לזרוק אבנים או להיות במגע עם חיילים. משסיפרו לו שכך כל חבריהם נוהגים, החליט לאסור עליהם לשחק בחוץ. מאז הוא לא ישן בלילה. הוא יודע שילדים בני 12 לא באמת מקשיבים להוריהם, וכמה לחץ מופעל עליהם בשכונה. הוא גם יודע שלא יוכל לשמור עליהם בבית לתמיד, וכמה בקלות משחק ילדים יכול להפוך לתגרה אלימה של כוח לא מאוזן, שתסתיים במרחץ דמים. והוא מפחד". לדברי קול, “אני מפחדת. מפחדת שנמשיך לחיות ככה. ומפחדת מהפחד".

הסטטוס שפרסמה עדי קול בפייסבוק

יו"ר מועצת יש"ע לשעבר, דני דיין, העלה פוסט בדף הפייסבוק שלו בתגובה לדבריה של ח"כ קול. לדברי דיין, "ח"כ קול ביקרה ברמאללה במסגרת קבוצה משותפת לצעירים ישראלים, פלסטינים וגרמנים. היום, יום שני, הם היו אמורים לבקר בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. הוכנה להם תכנית מרתקת. הם לא באו. כמה מחברי הקבוצה התנגדו לביקור והוא בוטל. כמה קל לכתוב פוסטים חד-צדדיים על צד אחד, כמה קשה לטרוח להכיר גם את הצד השני. עדיף לה כנראה לח"כ עדי קול ולחבריה להתעטף בשריון הנוח והחמים שמעניקה לך הבורות".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ