משרד החינוך ישבש פעילות מכשירים ניידים בבחינות

ההחלטה באה חרף ירידה בשיעור מחברות הבחינה שנפסלו בגין עבירה על טוהר המידות: 0.66% פסילות לפני שנתיים, בהשוואה ל-0.81% לפני 3 שנים

אור קשתי
אור קשתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אור קשתי
אור קשתי

משרד החינוך יפעיל אמצעים טכנולוגיים שנועדו לשבש את היכולת להשתמש במכשירים סלולאריים תוך כדי בחינות הבגרות. זאת, חרף ירידה בשיעור מחברות הבחינה שנפסלות בבחינות הבגרות בגין עבירה על טוהר מידות.

נתונים שפרסמו היום (שלישי) מצביעים על ירידה בשיעור מחברות הבחינה שנפסלו בבחינות הבגרות בגין עבירה על טוהר הבחינות. לפני שנתיים נפסלו 0.66 אחוז מכלל מחברות הבחינה (8,840), בהשוואה ל-0.81 אחוז (11,256 מחברות), שנפסלו בשנה שקדמה לה. במשרד החינוך לא השלימו עדיין את עיבוד הנתונים המתייחסים לבחינות בשנה שעברה.

במקביל לפעילות הסברה בקרב התלמידים על חשיבות טוהר הבחינות, יפעיל השנה משרד החינוך גם אמצעים טכנולוגיים האמורים לשבש את היכולת להשתמש תוך כדי הבחינות במכשירים סלולאריים - בשליחת הודעות סמס, גלישה באינטרנט וכד'. שיבוש התדרים יהיה בבתי ספר שבהם היתה בעבר הפרה רחבת היקף של טוהר הבחינות.

לדברי מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר, "אין להטיל דופי בתלמידי ישראל ורובם המכריע מקפיד על נוהל בחינות תקין, ואולם אין גם להתעלם מכך שבשוליים קיימת תופעה פסולה ומטרידה של העתקות ופגיעה בטוהר הבחינות".

במשרד החינוך מציינים כי רמאות בבחינה עלולה להביא להשעיה של עד שלוש שנים ממועד הבחינה, תלוי בחומרת העברה. במהלך השנה ערכה המנכ"לית שטאובר שימועים לשני מנהלי תיכונים, שהיה לגביהם חשד להעתקות המוניות. אחד המנהלים ננזף באופן חמור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ