משרד החינוך שוקל ביטול חלקי של הלימודים בימי שישי

לדברי בכירים במשרד ייעשה ניסון להתאים באופן מרבי בין חופשות ההורים והתלמידים ולמנוע מצב כמו השנה, כשחופשת ל"ג בעומר נמשכת יומיים

אור קשתי
אור קשתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אור קשתי
אור קשתי

משרד החינוך בודק את האפשרות לבטל את הלימודים במערכת החינוך בחלק קטן מימי שישי, עקב קיצור החופש הגדול והקדמת שנת הלימודים ל-27 באוגוסט. בכירים במשרד אמרו הערב (ראשון) כי "צריך לנסות ולהתאים באופן מרבי את ימי החופש של התלמידים לימי החופש של ההורים". עם זאת, הדגישו הבכירים כי עדיין לא נידונה כל תוכנית לקיצור החופש הגדול או לשינוי משך החופשות האחרות במהלך שנת הלימודים.

היום נערך במשרד החינוך דיון שעסק בנושא ימי החופשה שיש להחזיר למורים, בעקבות הקדמת פתיחת שנת הלימודים ל-27 באוגוסט, מהלך שיזם שר החינוך הקודם, גדעון סער. אחד הרעיונות שהועלו בדיון היה לבטל את הלימודים בכמה ימי שישי. לדברי בכירים במשרד, "כיוון שרוב המשק לא עובד בימי שישי, הרי שהחזרת ימי החופש למורים במועדים כאלה לא תפגע יותר מדי בהורים". עוד אמרו הבכירים כי שני ארגוני המורים - הסתדרות המורים המייצגת בעיקר את המורים בבתי הספר היסודיים וארגון המורים העל-יסודיים - לא פסלו את האפשרות.

חופשת ל"ג בעומר השנה שנמשכת השנה יומיים, בניגוד ליום בודד בדרך כלל, עוררה כעס בקרב הורים רבים. בסוף השבוע האחרון כתב שר החינוך, שי פירון, בעמוד הפייסבוק שלו כי "יומיים חופש לילדים ככה סתם זה לא צודק ולא ראוי. לוח החופשות צריך להתאים - במידת האפשר - לימי העבודה של ההורים". הוא הוסיף כי אין זה צודק גם "להותיר את ההורים להתמודד לבדם עם יומיים של חופשה ללא מוצא", וכי "לקראת השנה הבאה אני מתחייב לעשות כל שניתן כדי לצמצם מקרים כאלה".

אחת הבעיות העיקריות בתכנון שנת הלימודים, ובמסגרת זו גם תכנון החופשות, היא שמספר ימי החופשה של עובדי ההוראה מעוגן בהסכמי השכר שנחתמו איתם. בעקבות כך, יכולת התמרון של מתכנני שנת הלימודים מוגבלת. אם אכן יתממש הרעיון לבטל את הלימודים בכמה ימי שישי, ייתכן שתיבדק בעתיד האפשרות להרחיב את השימוש בו, לטובת מבנה אחר של שנת הלימודים.

שי פירון בכנס חינוך בתל אביבצילום: תומר אפלבאום
שי פירון. התחייב לנסות למנוע מקרים כחופשת יומיים בל"ג בעומר, שעוררה זעםצילום: תומר אפלבאום

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ